TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaiko teisių sergėtoja Gražina Aurylienė: „Didžiausia laimė grąžinti vaiką motinai“

Gražina Aurylienė
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė
Šaltinis: 15min
15
A A

Klaipėdos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė savo darbe labiausiai vertina akimirkas, kai vaikai sėkmingai grąžinami į šeimas pas savo biologines mamas. „Mamos meilė gali būti didžiulė ir dėl vaikų ji gali pakilti iš didžiausio dugno. Tokios istorijos pamirštamos“, – teigė daugiau nei dvidešimt metų vaikų teisių srityje dirbanti valdininkė.

Motinos dieną G.Aurylienė ketina tęsti tradicijas ir visą šeimą pakviesti paragauti keptos žuvies. Tačiau ir tokią dieną jai sunkiai sekasi pamiršti problemas darbe, motinas, kurios pamiršta savo pareigas, ir su šypsena pagalvoja apie tas, kurios sugebėjo pakilti iš duobės.

Klaipėdos Vaiko teisių apsaugos tarnybai moteris ėmė vadovauti 1993-aisiais. Per tuos metus, anot jos, buvo sureguliuota teisinė bazė ir iš esmės pasikeitė visuomenės požiūris į vaikų teises, tėvų pareigas.

„Visuomenė pasidarė žymiai aktyvesnė, tai, kad mes per metus gauname per 4 tūkstančius skundų, dar nereiškia, kad pažeidimų padaugėjo. Tiesiog nebetylima, kai matomas mušamas vaikas, neblaivi motina ar tėvas, nešvara namuose. Anksčiau tai buvo laikoma šeimos reikalu“, – teigė G.Aurylienė.

Mamoms sugrąžino 68 vaikus

Klaipėdoje yra 391 socialinės rizikos šeima, beveik pusė iš jų į šį sąrašą pateko dėl tėvų priklausomybių alkoholiui ar kvaišalams. „Tačiau nereikėtų šių šeimų „nurašyti“, tai, kad jos yra rizikos sąraše, reiškia, kad joms bus suteikta pagalba. Dabar girdžiu reklamą per radiją, kad šios šeimos netilptų į „Žalgirio“ areną, man pikta“, – teigė G.Aurylienė.

Kartais vaikai atskirti nuo tėvų būna savaitę, kartais ir pusę metų.

Atsiranda tėvų, kurie patys pasiprašo būti priimti į šį sąrašą, nes mato, kad nesugeba susitvarkyti savarankiškai su savo problemomis.

„Skaudžiausia, kai nuo nesusitvarkančių tėvų tenka atskirti vaikus. Kito kelio nėra – vaikams būna nesaugu su smurtaujančiais, geriančiais tėvais. Tačiau didžiausias džiaugsmas būna, kai situacija išsisprendžia ir mes galime grąžinti vaikus pas savo biologinius tėvus“, – pasakojo G.Aurylienė.

Ji prisiminė atvejį kaip, gavus kaimynų skundą, teko vykti į šeimą, kurioje buvo girtaujama. Priklausomybę alkoholiui turėjo motina, tačiau tądien girtas buvo ir tėvas. Mažamečiai vaikai buvo išvežti socialinių darbuotojų. Jau kitą dieną verkdama motina atėjo į Vaiko teisių skyrių ir klausė, kaip būtų galima susigrąžinti vaikus.

„Šitiems žmonėms tai buvo spyris – mama ėmė gydytis, jie lankėsi pas psichologą, susiremontavo namus ir jau po 3 savaičių susigrąžino vaikus. Dabar šioje šeimoje viskas gerai.

Praėjusiais metais motinoms sugrąžinti 68 vaikai. Kai kurie atskirti buvo savaitę, kiti ir pusmetį“, – pasako ji.

Motinystės džiaugsmai aplankė po 17 metų

Suaugusią dukrą ir anūką turinti G.Aurylienė prisipažino, jog darbe buvę nemažai akimirkų, kai nuskriaustą vaiką tiesiog norėjosi parsivesti į savo namus.

„Buvo net atvejis, kai rimtai svarstėme įsivaikinti vieną berniuką. Tačiau situacija pasisuko kiek kita linkme. Vėliau vyras paprašė atskirti darbą ir asmeninį gyvenimą: juk negalėsiu į namus sutalpinti visus nelaimiukus“, – atviravo valdininkė.

Šeima vaiko susilaukė po septyniolikos santuokos metų.

Tačiau viena šio skyriaus darbuotoja, negalėjusi su vyru susilaukti vaikų, išdrįso įsivaikinti tėvų paliktą mergaitę.

„Ir po kurio laiko įvyko stebuklas! Ji ėmė lauktis savo vaiko. Po septyniolikos santuokos metų. Kiek džiaugsmo ašarų tada buvo. Dabar ji jau turi savo berniuką. Beje, mano praktikoje tokių istorijų būta bent penkios. Nežinau, kas čia suveikia – tikriausiai už gerumą atsilyginama“, – svarstė pašnekovė.

Panaši istorija nutiko ir prieš kelerius metus. Tuomet į skyrių kreipėsi viena pora, niekaip negalėjusi susilaukti vaikelio. Jie ilgai varstė medikų duris, tačiau nesėkmingai. Šeima įsivaikino 1,5 metukų berniuką. Po kiek laiko pora vėl sugrįžo į Klaipėdos vaiko teisių apsaugos skyrių.

„Manėme, kad gal norės priimti dar vieną vaiką. Moteris visa švytėjo. Pasirodo, kad šis berniukas į šeimą atnešė laimę ir ji laukėsi!“ – džiaugėsi G.Aurylienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Motinos diena Mama

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min