Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikų darželio direktorės namus apjuosė įtarimai

Ar vaikų darželio vedėjos namuose dirbo jos pavaldiniai, aiškinsis Darbo inspekcija.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ar vaikų darželio vadovės namuose dirbo jos pavaldiniai, aiškinsis Darbo inspekcija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus vaikų lopšelio-darželio „Pasakaitė“ vadovė piktais gandais vadina anonimo pranešimą, kad jos namuose darbo metu plušėjo būrys pavaldinių. Tačiau kai kurie jos paaiškinimai verčia abejoti, ar tikrai kažkas tik „iš pavydo drabstosi purvais“.

Vakar rytą į „15min“ redakciją paskambinęs vyriškis pranešė, kad „Pasakaitės“ vadovė Janė Danienė į nuosavą namą išsivežė ne vieną darželio darbuotoją – esą remonto ar kitiems darbams atlikti.

Atvykę nurodytu adresu, pastebėjome, kaip dvi moterys paskubomis šmurkštelėjo už namo kampo. Per pusantros valandos, kurias praleidome žvalgydamiesi per tvorą, į kiemą jos nebeišėjo.

Kolegos stojo mūru

Lūkuriuodami prie namų, nusprendėme susisiekti su pačia J.Daniene. Paskambinę į vaikų darželį, išgirdome, jog direktorė šiuo metu kartu su ūkvede išvažiavusi pirkti įvairių darželiui reikalingų prekių. Taip pat sulaukėme patikinimo, jog visi neatostogaujantys darželio darbuotojai yra ne kur kitur, o darbe.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Iš pradžių tikinusi, kad jokio dažymo volelio namo kieme būti negali, vėliau direktorė prisiminė, kad kažką dažyti anksčiau galėjo jos sūnus.
Iš pradžių tikinusi, kad jokio dažymo volelio namo kieme būti negali, vėliau direktorė prisiminė, kad kažką dažyti anksčiau galėjo jos sūnus.

Tiesa, kai vėliau, atvykę į darželį, paprašėme darbuotojų sąrašo, norėdami įsitikinti, ar tikrai visi J.Danienės pavaldiniai šiandien dirba čia, o ne jos namuose, išgirdome paprastą atsakymą – tokį sąrašą gali pateikti tik pati direktorė. 

Per valandą su J.Daniene mėginome susisiekti bent keliolika kartų, tačiau moteris telefonu arba neatsiliepdavo, arba skambutį atmesdavo. 
 
Sudomino ir Darbo inspekciją

Gavę tokią pačią anoniminę informaciją, kad J.Danienės name dirba nelegalūs darbuotojai, prie jo atvyko ir trys Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pareigūnai.

„Buvome čia atvažiavę jau anksčiau, prieš jus. Nufilmavome daugiau nei vieną žmogų. Viena moteris, atrodo, valė langus. Nieko daugiau pasakyti negaliu, nes dabar vyks tyrimas, kas ir ką čia darė. Esame gavę skundą, kurį per kelias dienas tikimės išnagrinėti“, – prie namo aiškino VDI vyriausiasis darbo inspektorius Ovidijus Norvilas.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./„Pasakaitės“ vadovė teigė, kad anonimo skundas – nepagrįstas.
„Pasakaitės“ vadovė teigė, kad anonimo skundas – nepagrįstas.

Jo teigimu, vakar patikrinimas buvo atliktas ir J.Danienės vadovaujamame darželyje, kurio teritorijoje inspektoriai taip pat užfiksavo kelis asmenis, galimai dirbančius nelegaliai. „Vedėjai įteiktas kvietimas atvykti į Inspekciją ir viską paaiškinti – tiek dėl darželio, tiek dėl jos nuosavo namo“, – dėstė O.Norvilas.

„Langus valė draugė“

O prie nuosavo namo remonto darbai tikrai vyksta ar vyko – apie tai galima spręsti iš stovinčių pastolių, namo kieme sukrautų plytelių, šalia namo padėto dažymo volelio.

Tačiau vėliau pati su „15min“ žurnalistais susisiekusi J.Danienė neigė, kad kokius nors remonto darbus jos namuose atlieka pavaldiniai: „Nežinau, kas čia gali skųsti. Kažkas iš pavydo drabstosi purvais. Pernai vasarą darėme remontą, o pastoliai dar tebestovi, nes darbai nebaigti.“

Paklausta, kokie žmonės vidurdienį vaikščiojo prie jos namų, vedėja iš pradžių atsakė, kad „niekas vaikščioti negalėjo“, tačiau išgirdusi, jog šį faktą yra užfiksavę Darbo inspekcijos pareigūnai, J.Danienė suskubo paaiškinti, kad pas ją į svečius yra atvykusi draugė: „Ji tuos langus ir galėjo valyti. O antroji moteris, matyt, buvo kaimynė.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min