Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vaikų linijai“ gresia išnykimas

Psichologinių problemų turintys vaikai gali nebesulaukti pagalbos telefonu ar internetu.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Psichologinių problemų turintys vaikai gali nebesulaukti pagalbos telefonu ar internetu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Psichologinę pagalbą vaikams bei jaunimui telefonu ir internetu teikianti „Vaikų linija“ gali išnykti. Finansinių problemų prislėgta tarnyba baiminasi, kad nuo liepos 1-osios ji neteks patalpų, už kurių nuomą nebeišgali sumokėti komercinės kainos.

Metinis šios tarnybos biudžetas siekia apie pusę milijonų, tačiau šiemet „Vaikų linija“ yra surinkusi tik ketvirtadalį reikalingos sumos. Anot tarnybos vadovo Roberto Povilaičio, iki liepos jiems teks išsikraustyti iš dabar turimų patalpų Vilniuje, todėl bus per pusę sumažinta konsultacijų telefonu, o internetu – iš viso nutraukti.

„Kreipėmės prieš kelerius metus į Vilniaus savivaldybę, bet gavome neigiamą atsakymą, kad įstaiga, kurios dalininke nėra savivaldybė, negali gauti patalpų pagal panaudos sutartį. O mokėti komercinės kainos mes nebegalime“, – teigė R.Povilaitis.

Į Vilniaus savivaldybę kreiptasi ir šią savaitę, tikimasi, kad savivaldybei vis dėlto pavyks rasti išeitį ir skirti patalpas.

Nusižudo kelis kartus daugiau vaikų negu vidutiniškai ES

Paskaičiuota, kad 2009 metais Lietuvoje nusižudė 55 vaikai, dar apie 550 tai bandė padaryti. Šie skaičiai daugiau negu keturis kartus viršija Europos Sąjungos vidurkį. Dar apie ketvirtadalis vaikų nuolat patiria patyčias.

Pernai „Vaikų linijos“ savanoriai atsiliepė į 91 tūkst. skambučių, prognozuojama, kad šiemet šis skaičius galėtų siekti net 170 tūkst. Per du pirmus šių metų mėnesius savanoriai jau atsiliepė į 28 tūkst. skambučių, tačiau dar 888 tūkst. skambinusiųjų negalėjo prisiskambinti. „Jeigu didintume linijų skaičių, neprisiskambinusiųjų gerokai sumažėtų, kadangi tie, kuriems nesiseka pasikalbėti, skambina po kelis kartus“, – sakė R.Povilaitis.

Anot „Vaikų linijos“ savanorės Kotrynos Brundzaitės, su vaikais tenka kalbėtis pačiomis įvairiausiomis temomis. „Yra tokių, kurių tėvai geria, vaikus muša, o jie turi ir malkas kapoti, ir jaunesnius brolius ar seseris auginti. Arba vaikams nutinka kažkas, ko jie negali papasakoti suaugusiems savo aplinkoje, tada belieka skambutis į „Vaikų liniją“. O kai kurie vaikai tiesiog nori kartu paliūdėti ir padėjus ragelį eiti spręsti savo problemų. Suaugusieji kartais pamiršta, kad vaikai gyvena kitaip ir jiems kartais labai sunku paprašyti pagalbos“, – patirtimi dalinosi K.Brundzaitė.

„Vaikų linijos“ vadovai teigė kreipęsi į įvairiausias valstybines institucijas, organizacijas, savivaldybę, prašydami pagalbos, tačiau pastebėjo, kad pastaruoju metu itin sunku rasti paramos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min