Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 18d. 12:57

„Vaikų linijos“ vadovas Robertas Povilaitis: patyčias pripažino ir valstybė

Robertas Povilaitis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Robertas Povilaitis

Vakar Švietimo ir mokslo ministro Seime pateiktoje strategijoje pirmą kartą skiriamas ne mažas dėmesys patyčioms, o 10 metų perspektyvoje numatyta, kad per 2 mėnesius nei karto patyčių nepatyrusių mokinių dalis procentais turėtų siekti 70, kai 2011 metais šis rodiklis siekė apie 44,6 proc.

Apie šį siekį laidoje „Ant bangos“ kalbėjęs „Vaikų linijos“ vadovas Robertas Povilaitis, sakė, kad pats faktas, jog švietimo strategijoje atsirado punktas apie patyčias ir vaikų smurtą – labai svarbus žingsnis, nes tai rodo, jog visuomenei ir valdžiai svarbu, kad vaikas mokykloje jaustųsi saugus, o smurto neliktų.   

Kalbėdamas apie tarptautinius tyrimus R.Povilaitis pabrėžia, kad nuo 2002 m. Lietuvos rodiklis ėmė keistis į gerąją pusę, nors seminarų metu žmonės kalba priešingai: „Daugėja kalbų, kad patyčios mokyklose plinta, tačiau tyrimai rodo, kad jų kiekis pradeda mažėti ir tai savotiškas paradoksas“.

Anot „Vaikų linijos“ vadovo, tokį paradoksą galime paaiškinti tuo, jog per paskutinius 5-erius metus, tiek visuomenė, tiek valdžia ėmė apie tai tiek daug kalbėti, diegti įvairiausias programas ir tai davė rezultatą – mes tapome nepakantūs šiai problemai.

„Mano nuomone, 2008 m. įvyko tam tikras lūžis, po kurio valstybės, įvairių institucijų vadovai pripažino, kad patyčios yra labai rimta problema mokyklose. Ir po to prasidėjo įvairių programų diegimas, pasitelkiant gerąją patirtį. Šios problemos sprendimas tapo ne atsitiktinis, o nuoseklus“, – „Laisvajai bangai“ pasakojo Robertas Povilaitis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min