Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 14d. 14:55

Vaikų psichiatras Linas Slušnys: mokytojai yra lytinio švietimo stuburas

Linas Slušnys
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Linas Slušnys

Vaikų psichiatras Linas Slušnys net neabejoja, kad vaikams ir paaugliams yra reikalingas lytinis švietimas ir ugdymas. Visgi čia specialistas įžvelgia vieną problemą: mokykloje lytinį švietimą gali dėstyti nebūtinai šios srities žinovai. Pašnekovo nuomone, tokiam švietimui reikia stuburo, kuris prasideda nuo pačių mokytojų.

Aš labiausiai bijau, kad į mokyklas pradeda eiti specialistai, kurie nežino, nei kaip tie vaikai reaguos, nei ką jie galvos, - sakė L.Slušnys.

„Aš pats dirbu su programa, kuri vadinasi „Seksualinės prievartos ir smurto prevencijos“ programa, kuri yra norvegų. Čia kalbama apie lytinius organus. Bet vis tik ji eina tose mokyklose ir tose klasėse, kur jau yra sustatytas stuburas: tiek mokytojas sugeba tą labai sėkmingai sudėlioti ir suprasti ir vaikai jau yra pasiruošę suprasti, priimti (informaciją, - red.)."

Pašnekovo teigimu, pirmiausia, tiek iš mokytojų, tiek iš vaikų turi atsirasti pagarba klausyti, išgirsti vienas kitą. Ir tik tada jau tikrai galima kalbėti apie sudėtingas gyvenimo situacijas.

„Kalbėti apie tai reikia, bet reikia suprasti, kada ir po ko tai daryti“, - „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ patikino specialistas.

Fotolia nuotr./Mokyklinuko kuprinė
Fotolia nuotr./Mokyklinuko kuprinė

Seksualinio švietimo programa aiškiai formuoja stuburą, kuris kalba apie tai, kas yra žmogaus emocijos. Tačiau L. Slušnys dar kartą pabrėžė, kad mokykla pirma turi „atsistoti ant tokio kelio“ ir tik tuomet jai galima duoti įrankį, kuris padėtų kalbėti apie seksualinius santykius labai lengvai bet kurioje klasėje.

„Klasė, vaikai ir mokytojai, labai gerai tą padaro. Aš matau ir džiaugiuosi, nes mokytojai tai moka padaryti geriausiai. Aš labiausiai bijau, kad į mokyklas pradės eiti specialistai, kurie nežinos, nei kaip tie vaikai reaguos, nei ką jie galvos. Jie tik pasakys savo dėsnius, o vaikai galės juos interpretuoti bet kaip“, - mokytojų kompetencijos svarbą pabrėžė vaikų psichiatras.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.
Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min