TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikus su širdies ydomis džiugino turininga stovykla

Stovyklos akimirka.
A.Smilingio nuotr. / Stovyklos akimirka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vaiko Širdies Asociacija praėjusį savaitgalį kvietė susipažinti ir pabendrauti šeimas, auginančias vaikus su širdies ydomis.

Susitikimas vyko Cigonalių kaime Kretingos rajone, Minijos ichtiologiniame draustinyje, kur atvyko šeimos iš visos Lietuvos bei 8 atstovai iš ECHDO (European Congenital Heart Disease Organization).

Jau nuo pirmosios sąskrydžio dienos šeimų, o ypač vaikų laukė netikėtos staigmenos: margaspalvių saldainių ir žaislų lietus iš lėktuvo, ypatinga žvejyba su dideliais laimikiais, pasaka su lėlių teatro aktoriumi Linu Zube. Vaikus aplankė baikeriai iš kelių miestų ir atvežė į Cigonalius Kapitoną Flintą. Mažieji su Flintu šoko ir dainavo, dalyvavo įvairiuose konkursuose ir loterijose. Loterijos metu buvo galima laimėti 200 ledų, žaislų, vertingų knygų, skrydžių lėktuvu Kartenos aerodrome, kuriuos  dovanojo Vaiko širdies asociacija.

Vaikai kartu su tėveliais dalyvavo sporto rungtyse. Kad pasibuvimas visiems kartu būtų prasmingas, stovyklos dalyviams buvo pademonstruotas Vaiko širdies asociacijos dokumentinis filmas „Vaiko širdis“ (rež. D.Kanclerytė), kuriame atskleidžiami tėvų išgyvenimai. Tėvams pristatyta ką tik iš leidyklos atvežta pirmoji Lietuvoje knyga apie įgimtas vaikų širdies ydas.

„Toks leidinys yra labai svarbus ir reikalingas, ypač tiems, kurių vaikams nesenai nustatyta širdies yda. Informacijos tėvams trūkumas sukelia šeimose neapsakomą nerimą dėl vaiko ateities. Kasmet Lietuvoje gimsta apie 300 kūdikių su sunkesne ar lengvesne širdies yda. Daugelis jų sėkmingai operuojami ir gyvena pilnavertį gyvenimą“, – sakė VŠA įkūrėja ir pirmininkė Daiva Jonauskienė. Jos teigimu, jauniausios dukros liga ir žūtbūtinė kova už jos gyvenimą paskatino suvienyti visos Lietuvos panašaus likimo vaikus ir jų tėvus.

„Esame labai dėkingi Kretingos ir Pakutuvėnų broliams pranciškonams už palaikymą ir buvimą kartu, rėmėjams už paramą ir suteiktą džiaugsmą sergantiems vaikams. Tokie susitikimai ypač reikalingi ne tik mažiesiems ligoniukams, bet ir juos slaugantiems tėvams dėl psichologinio palaikymo, dėl patirties ir išgyvenimų pasidalijimų“, – kalbėjo asociacijos įkūrėja.

Kasmet Lietuvoje atliekama 250-300 širdies operacijų vaikams, apie 50 iš jų – kūdikiams. Du vaikai laukia širdies donoro, keturi vaikai gyvena po širdies transplantacijos. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min