Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vainikas aukoms – dar per sunkus Maskvai

Gėlių padėjimo ant žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų Antakalnio kapinėse ceremonija.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Teigiama, kad Rusijos ambasada planavo šiemet padėti vainiką ant Sausio 13-osios aukų kapų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendraudama su mūsų šalimi Rusija vis dar neturi jėgų atsikratyti savo imperinių kompleksų ir ambicijų. Tai įrodo nesena istorija, apie kurią sužinojo „Lietuvos rytas“.

Buvusią Lietuvos okupaciją oficialiai neigianti Rusija buvo pasišovusi bent viešu simboliniu gestu patikinti, kad gerbia dabartinę nepriklausomą mūsų valstybę ir kovų už laisvę aukas. „Lietuvos ryto“ duomenimis, Rusijos ambasadorius Vladimiras Čchikvadzė buvo susiruošęs padėti vainiką ant Sausio 13-osios aukų kapų.

V.Čchikvadzės vadovaujama ambasada net gavo pylos iš Maskvos – esą todėl, kad paskubėjo ir nesuprato, jog kol kas negalima lietuviais pernelyg pasitikėti ir pulti su jais draugauti.Tačiau Rusijos diplomatas vainiko, kuris jau buvo nupirktas, į kapines taip ir neatnešė. Teigiama, kad rusai supyko, kai Lietuvos politikai vėl viešai priminė sovietų padarytas skriaudas mūsų šaliai.

Idėja pagerbti vainiku Sausio 13-osios aukas pirmiausia kilo pačiai ambasadai. V.Čchikvadzė ir jo komanda nusprendė, kad tokiu simboliniu gestu būtų galima bent kiek sušvelninti politinę įtampą tarp dviejų šalių, taip pat parodyti Lietuvos visuomenei ir politikams, jog Rusija gerbia ir pripažįsta sovietinės agresijos aukas.

Teigiama, kad ambasados Vilniuje idėją Maskva įvertino itin atsargiai ir skeptiškai, nors pernelyg nesispyriojo. Ambasadai leista veikti savo nuožiūra. Bet po to, kai ant lietuvių užsigavę rusai taip ir neatnešė vainiko į Antakalnio kapines, „Lietuvos ryto“ šaltinių duomenimis, V.Čchikvadzės vadovaujama ambasada net gavo pylos iš Maskvos – esą todėl, kad paskubėjo ir nesuprato, jog kol kas negalima lietuviais pernelyg pasitikėti ir pulti su jais draugauti.

Kas vis dėlto nulėmė, kad Rusijos ambasados vainikas Sausio 13-osios aukoms taip ir liko neįkūnyta idėja? Politikos užkulisiuose kalbama, kad rusai įsižeidė ant mūsų šalies veikėjų, dar kartą viešai užsiminusių apie istorines Rusijos skriaudas Lietuvai. Teigiama, kad rusai atšaukė savo „geros valios gestą“ išgirdę kai kuriuos viešus premjero Andriaus Kubiliaus pareiškimus, kai stalinizmas buvo prilygintas fašizmui. Tai – viena temų, į kurias Maskva reaguoja labai jautriai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min