Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vairavimo mokyklos vadovas įtariamas šimtatūkstantinių lėšų pasisavinimu

Vairavimo mokykla.
Scanpix.lt nuotr. / Vairavimo mokykla
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame daugiau nei 600 tūkstančių litų pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas teikimu kaltinamas 56 metų uostamiesčio vairavimo mokyklos direktorius L.J.

Tyrimo metu išaiškinta, kad L.J., būdamas ne tik bendrovės „Vilor“ direktorius, bet tuo pačiu metu buhalteris ir kasininkas, 2007 metais iš besimokančių vairuoti asmenų gavo 422 850 litų, o 2008 metais – 402 065 Lt. Per dvejus metus bendrovės vadovas iš viso daugiau nei 800 tūkstančių litų pajamų neįtraukė į bendrovės buhalterinės apskaitos registrus.

Nustatyta, kad bendrovės „Vilor“ direktorius atlyginimus darbuotojams mokėjo neoficialiai. Bendrovės buhalterijos apskaitoje nebuvo rašomi atlyginimų priskaitymo žiniaraščiai, kasos išlaidų orderiai. Duomenys apie aštuoniems oficialiems darbuotojams ir vienai be sutarties dirbančiai moteriai mokamus atlyginimus buvo fiksuojami neoficialiuose direktoriaus rašomuose sąsiuviniuose.

Apskaičiuota, kad per dvejus metus darbuotojams sumokėta daugiau nei 100 tūkstančių litų atlyginimo vkeliuose. FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus tyrėjai išaiškino, kad vairavimo mokyklos direktorius L.J. į bendrovės apskaitą neįtraukė 658 373 Lt,  jų panaudojimo faktų nepagrindė apskaitos dokumentais, neužregistravo registruose, o bendrovei priklausančius pinigus pasisavino.

Baigta baudžiamoji byla perduota Klaipėdos apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad asmuo pasisavinęs jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min