Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 09 15

Vairuoti Londono taksi geriau, nei dirbti Lietuvos policijoje

Iš Joniškio kilęs Vilius Londoną jau dešimtmetį laiko savo namais. Prieš emigraciją vyras dirbo savo svajonių darbą: gynė Lietuvą nuo nusikaltėlių ir buvo sąžiningas policininkas. Dabar jis – legendinio juodojo Londono taksi automobilio vairuotojas.
 Vilius
Vilius

Pustrečių metų Vilius dirbo sostinės areštinėje, kur priimdavo ir išleisdavo suimtuosius, kamerose prižiūrėjo tvarką. Šios patirties jam užteko, kad suvoktų, jog toks darbas ne jam. Tuo metu Viliaus mergina, dabar jau žmona, gavo pasiūlymą įsidarbinti viename iš Londono oro uostų. Jis nusprendė sekti paskui.

Netrukus Londone jis susirado darbą pramoninėje skalbykloje, tačiau toks darbas, kuriam nereikia jokių protinių gebėjimų, lietuviui kėlė nuobodulį, tad įsidarbino apsaugos bendrovėje.

„Iš pradžių saugojau futbolo stadionus, vėliau privačius namus“, – pasakoja Vilius, kuriam po puspenktų metų ir šis darbas pasidarė nuobodus.

Netrukus lietuvis sužinojo apie prestižinę specialybę, apie kurią svajoja tūkstančiai, tačiau tik vienetams svajonė išsipildo.

Tai legendinių juodųjų Londono taksi automobilių vairuotojai. Juo tapti nėra taip paprasta – reikia baigti specialius 3–4 metus trunkančius kursus ir išlaikyti sudėtingą egzaminą.

Netrukus lietuvis sužinojo apie prestižinę specialybę – legendinių juodųjų Londono taksi automobilių vairuotojus.

Šiandien lietuvis Vilius vairuoja savo nuosavą juodąjį taksi automobilį. Įsigijęs tokį pirkinį su paskola, vyras per dvejus metus ją išmokėjo.

O investavus apie 10 000  svarų į taksi vairuotojų kursus, viskas atsipirko vos per pusmetį.

Vilius prisipažįsta, kad, jeigu būtų vienišas ir neturėtų žmonos bei kelerių metų dukrytės, veikiausiai dirbtų po 14 valandų per parą.

„Šeima reikalauja dėmesio, ir aš prie jos derinu savo darbo grafiką“, – laidai „Emigrantai“ atvirauja Vilius.

Socialinės dokumentikos laidą „Emigrantai“ žiūrėkite antradienį 19.30 val. per LRT Televiziją. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Laidos įrašą galite rasti LRT.lt mediatekoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius