Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vairuotojai sugeba suderinti alkoholį ir mašiną

Prieš metus uostamiesčio policijos tinklalapyje pradėtos skelbti neblaivių vairuotojų vardai ir pavardės.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Eismo tvarkos sergėtojams nerimą kelia ir tai, kad reidų metu išaiškinama palyginti daug atvejų, kai vairuotojai prie vairo sėdo vartoję alkoholio, nors patikrinimo metu jų organizme alkoholio kiekis neviršijo leistinos normos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar galima metų metus vairuoti išgėrus ir nė sykio neįkliūti policijos pareigūnams? Pasirodo, galima – tereikia žinoti tam tikras gudrybes, nepervertinti savo galimybių prie vairo ir pasikliauti sėkme.

Vienos bendrovės komercijos direktorius Algirdas (pavardė redakcija žinoma – aut.) yra vienas tų vairuotojų, kuriems alkoholis ir mašina – puikiai derantys dalykai. Vyras neslepia, kad bent tris kartus per savaitę iš darbo į namus nuosavu automobiliu grįžta su kvapeliu ir per 9 metus jam nė karto nėra tekę pakliūti į kelių patrulių akiratį. Algirdas paprastai po darbo išgeria 3–4 bokalus alaus – tokio kiekio pakanka, kad į alkoholio matuoklį pripūstų kelias promiles ir būtų konstatuotas lengvas girtumas. Vilnietis „Lietuvos žinioms“ prisipažino, kad svarbiausia tinkamai įvertinti aplinkybes ir neatsipalaiduoti. „Iš darbo grįžtu apie 17 valandą, kai mieste būna eismo pikas. Ne paslaptis, kad tokiu metu policijos pareigūnai nerengia reidų ir nestabdo visų pravažiuojančių automobilių. Taigi jei važiuoji ramiai, neviršiji leistino greičio, neatlieki pavojingų manevrų ir nepervertini savo galimybių, gali sėkmingai važinėti ir su kvapeliu“, – išdavė paslaptį Algirdas.

Tvarką keliuose prižiūrintys policijos pareigūnai neslepia – tokių kaip Algirdas Lietuvoje gali būti šimtai, o nustatyti visus išgėrusius prie vairo sėdinčius vairuotojus praktiškai neįmanoma. Vilniaus kelių patrulių rinktinės vadas Marius Putrimas teigė, jeigu pareigūnai užblokuotų visą miestą ir patikrintų visus tą dieną į gatves išriedėjusius automobilius, tačiau tokiu atveju mieste susidarytų milžiniškos spūstys, gatvėse kiltų tikras chaosas, nepatogumų patirtų niekuo dėti žmonės. Pareigūno teigimu, net ir atsargiais vairuotojais bei sėkmės džentelmenais save vadinantys taurelės mėgėjai turėtų gerai pagalvoti apie galimas pasekmes.

Eismo tvarkos sergėtojams nerimą kelia ir tai, kad reidų metu išaiškinama palyginti daug atvejų, kai vairuotojai prie vairo sėdo vartoję alkoholio, nors patikrinimo metu jų organizme alkoholio kiekis neviršijo leistinos normos. M.Putrimas teigimu, per specialius policijos reidus „šiek tiek“ išgėrusių vairuotojų nustatoma maždaug tris kartus daugiau negu tokių, kurie vairuoja viršiję leistiną normą.

Sostinės kelių patrulių vadas pritartų iniciatyvai drausti vairuotojams apskritai vartoti alkoholį. Pareigūno teigimu, tada nekiltų pagundos prieš sėdant prie vairo šiek tiek išgerti ir „netyčia“ peržengti leistiną ribą.

Pareigūnai žada vasarą dažniau tikrinti vairuotojų blaivumą, o ypač keliuose, vedančiuose prie vandens telkinių, poilsiaviečių, masinio susibūrimo vietų. Nors vasarą paprastai išaiškinama daugiau neblaivių vairuotojų nei kitu metų laiku, statistika liudija, kad tokių pažeidėjų skaičius per kelerius pastaruosius metus apskritai gerokai sumažėjo. 

„Lietuvos žinioms“ gydytojas reanimatologas Arūnas Grigaliūnas yra sakęs, kad siūlymas drausti sėstis prie vairo net ir šiek tiek išgėrus yra sveikintinas, nes žmogus žino, kad nedidelis alkoholio kiekis problemų nesukels, todėl išgeria. Tada dingsta savikontrolė. Jam jau sunku kontroliuoti alkoholio kiekį, kuris leistų neviršyti leistinos normos.

Komentarai
Temos Alkoholis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min