TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vairuotojų laukia pokyčiai

Pokyčiai dėl automobilių statymo numatomi ir gyventojams, ir įstaigoms.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Pokyčiai dėl automobilių statymo numatomi ir gyventojams, ir įstaigoms.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Klaipėdoje žadama keisti neseniai įdiegtą vietinės rinkliavos už automobilių statymą tvarką.

Numatoma sumažinti rezervuotos vietos mokestį: raudonojoje (senamiesčio) zonoje vietoj 500 Lt už vieną stovėjimo vietą siūlomas 200 Lt mokestis, geltonojoje (centrinėje) zonoje mokestis nuo 350 Lt mažinamas iki 100 Lt. Savivaldybė sulaukė daugybės nusiskundimų dėl per didelių automobilių statymo mokesčių, todėl nuo sausio pradžios įsigaliojusią rinkliavą nuspręsta patobulinti.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta darbo grupė paruošė sprendimo projektą, kuriame ne tik siūloma sumažinti minėtus mokesčius, bet ir įvesti naują leidimo rūšį. Valstybinės įstaigos prašė suteikti leidimus statyti automobilius, kad galėtų vykdyti joms priskirtas visuomenines funkcijas. Projekte siūloma įvesti metinį leidimą, kuris būtų išduodamas automobilių vairuotojams, vykdantiems kontroliuojančių institucijų ar įstaigų priskirtas visuomenines funkcijas. Leidimas suteiktų teisę naudotis bet kuria geltonosios ar raudonosios zonos mokama vieta automobiliams statyti, išskyrus tuos atvejus, kai bus įsigytas leidimas mašinas statyti konkrečioje vietoje. Toks leidimas metams kainuotų 100 litų vienai transporto priemonei.

Projekte taip pat siūloma pokyčių dėl leidimų gyventojams. Leidimą įsigijęs gyventojas juo disponuotų raudonojoje ar geltonojoje zonose apmokestintose gatvėse ne didesniu nei 100 metrų atstumu nuo deklaruotos gyvenamos vietos. Norima atsisakyti ir pažymų apie asmens deklaruotą gyvenamą vietą pateikimo. Visi šie pasiūlymai bus pateikti kovo 26 dienos Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje, kurio metu politikai turės pritarti ar nepritarti pokyčiams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min