15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2009 01 04

Vairuotojų mokymo centrus kurs valstybė?

Kovą turėtų paaiškėti, kas keturiose apskrityse steigs vairuotojų mokymo centrus. Tačiau abejojama, ar atsiras norinčiųjų į juos investuoti.
Vairuotojas
Vairuotojas / Photos.com nuotr.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis neatmeta galimybės, kad tokius centrus įrengs valstybė, praneša LTV „Panorama“.

Nuo liepos naujiems vairuotojams išduodami laikini, dvejus metus galiojantys vairuotojo pažymėjimai. Pasibaigus tokio pažymėjimo galiojimui, vairuotojas mokymo centre turės įtikinti specialistus, kad per porą metų išmoko valdyti mašiną.

Tačiau tik prieš kelias savaites paskelbtas konkursas, per kurį ketinama išrinkti įmonę, kuri Šiauliuose, Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune įrengtų vairuotojų mokymo centrus. Ta pati įmonė jau nuo birželio privalės organizuoti prasižengusių, ilgiau nei metams netekusių teisės vairuoti, vairuotojų mokymus. Kol kas užsimenama, kad privalomų mokymų kaina sieks ne mažiau nei tūkstantį litų.

Tačiau vairavimo mokyklų atstovai dėl pinigų stygiaus nežada dalyvauti tokių mokymo centrų steigimo konkurse. Susisiekimo ministras E.Masiulis sako, kad jei neatsiras kas investuos pinigus, vairuotojai ir toliau važinės su laikinu pažymėjimu, kol neatsiras juos testuosiančio centro.

Skaičiuojama, kad tokių centrų įkūrimas kainuos ne vieną dešimtį milijonų litų, be to būsimasis centrų valdytojas jau turi turėti žemės sklypų, kur vairuotojai išmėgins jėgas ant specialiai įrengtų slidžios trąsos, žiedinės sankryžos ar nuokalnės.

Mokymo centrų modelis pasiskolintas iš Austrijos, kur įprastai didžiausia rizikos grupe laikomi jaunuoliai sukelia mažiausiai avarijų Europos Sąjungoje.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius