Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaišvilai nepavyko iš rinkimų pašalinti Grybauskaitės

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pateikė atsakymą Dalią Grybauskaitę iš rinkimų pašalinti norėjusiam Nepriklausomybės akto signatarui Zigmui Vaišvilai.

Z.Vaišvila balandžio pabaigoje VRK pateikė prašymą išregistruoti Dalią Grybauskaitę iš kandidatų į Lietuvos Prezidentus kaip galimai neatitinkančią Konstitucijos ir Prezidento rinkimų įstatymo reikalavimų dėl negyvenimo Lietuvoje daugiau kaip pastaruosius trejus metus.

Taip pat Nepriklausomybės akto signataras prašė ištirti galimus D.Grybauskaitės bei Kazimieros Prunskienės ryšius su sovietų saugumo tarnybomis.

VRK sudaryta darbo grupė Z.Vaišvilai atsakė, kad Liustracijos komisija jokios medžiagos, įrodančios D.Grybauskaitės bendradarbiavimą su KGB nepateikė, o K.Prunskienės galimo bendradarbiavimo su KGB VRK nesvarstė dėl to, kad teismas yra nustatęs, kad K.Prunskienė nebendradarbiavo su sovietų saugumo tarnybomis. „Mes teismo sprendimo negalime svarstyti, dar kartą spręsti šį klausimą gali tik teismas“, – Z.Vaišvilai aiškino Z.Vaigauskas.

Dėl prašymo išregistruoti kandidatę dėl negyvenimo Lietuvoje pastaruosius 3 metus Z.Vaišvilai buvo atsakyta, kad reikėjo kreiptis anksčiau – tai, kad D.Grybauskaitė pastaruosius kelis metus dirbo Briuselyje, o ne Lietuvoje, buvo žinoma sprendžiant ar  registruoti ją pretendente į kandidates. Po įregistravimo VRK esą nebeturinti galios sustabdyti kandidatų įgaliojimų.

Zigmas Vaišvila pats siekė dalyvauti prezidento rinkimuose, tačiau nesurinko būtinų 20 tūkst. jo kandidatūrą remiančių piliečių parašų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min