Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2015 04 14

Vaivorykštes mokyklos kieme piešęs moksleivis: mokyklos turėtų sakyti, kad būti LGBT – normalu

Rudenį apie 50 tūkstančių socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų apskriejo uteniškių Luko Naviko ir Austėjos Petrokaitės kreidelėmis piešta vaivorykštė. Naktį Adolfo Šapokos gimnazijos kieme atsiradęs piešinys sujudino ne tik interneto vartotojus, bet ir mokyklos administraciją – vaivorykštė, kartu su užrašais „Esu, kas esu. Aš – tavo draugas“ nuplauta iš karto po pamokų.
Vaivorykštė, kartu su užrašais „Esu, kas esu. Aš – tavo draugas“ nuplauta iš karto po pamokų.
Vaivorykštė, kartu su užrašais „Esu, kas esu. Aš – tavo draugas“ nuplauta iš karto po pamokų. / Manoteises.lt nuotr.

Tačiau nuplauta vaivorykštė, atrodo, ne tik neišgąsdino, bet ir įkvėpė naujoms idėjoms. Naujausiame Luko Naviko ir Tolerantiško jaunimo asociacijos savanorės Sinead Byrne tinklalaidžių projekte, Lukas drąsiai kalba apie LGBT jaunimo padėtį ir sako, kad pokytis, kaip priimami LGBT žmonės Lietuvoje, turėtų prasidėti dar ugdymo įstaigose.

„Mokyklose mokosi LGBT vaikai, apie kurių egzistavimą dar kol kas nenorima galvoti. O turėtų būti sakoma, jog būti gėjumi, lesbiete, transseksualiu žmogumi yra normalu. Net ir šios etiketės nėra būtinos, svarbiausia, kad bendra atmosfera būtų tolerantiška įvairovei“, – sako moksleivis iš Utenos.

Tinklalaidėse – LGBT jaunimo problemų atspindys

Sparčiai internete plintančiose tinklalaidėse L.Navikas taip pat pasakoja apie savo sunkumus, su kuriais susiduria bene kiekvienas LGBT jaunuolis, augantis šiandienos Lietuvos provincijoje:

„Buvo juodas ir labai sunkus periodas, kai neturėjau draugų ir buvau visiškai vienas. Galiausiai nusprendžiau, kad pakaks bijoti, nuolat galvoti, kaip mane priims kiti, jei darysiu dalykus, kurių aš noriu. Supratau, kad gyvenimas gali būti toks, kokio noriu. Atsirado draugų ir žmonių, kurie prieidavo prie manęs ir sakydavo, kad nori būti mano draugais, nes esu keistas ir įdomus bei savo drąsa įkvepiu juos“, – pasakoja moksleivis iš Utenos.

Atsirado draugų ir žmonių, kurie prieidavo prie manęs ir sakydavo, kad nori būti mano draugais, nes esu keistas ir įdomus bei savo drąsa įkvepiu juos, – pasakoja moksleivis iš Utenos.

Lukas, rudenį planuojantis pradėti meno studijas Didžiojoje Britanijoje, jau surengė dvi parodas ir, baigdamas mokyklą, planuoja trečią:

„Parodoje bus keli darbai, vaizduojantys LGBT, o kiti perteikia kančią ar sunkumus, kuriuos dažniausia turi pereiti ir LGBT žmonės. Kai kurie dalykai universalūs visiems ir aš noriu pasakyti, kad yra visokių žmonių ir mums visiem būdingi panašūs sunkumai“, – pasakoja L. Navikas.

A. Vinokuras: demokratiją bando sujaukti laisvos prigimties bijantys politikai

Žurnalistas ir rašytojas Arkadijus Vinokuras prideda, kad įstatymų leidėjai taip pat prisideda homofobijos ir netolerancijos LGBT asmenims. Anot A.Vinokuro, prieš kelerius metus priimtas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos įstatymas ne tik antidemokratiškas, bet ir leidžia informaciją apie homoseksualumą interpretuoti pagal turimas asmenines nuostatas: „Mūsų šalis yra demokratinė valstybė, kurią bando sujaukti laisvos prigimties bijantys politikai ar mokyklų vadovybės. Priimtas Seimo įstatymas, draudžiantis „homoseksualinę propagandą“ demokratiniame kontekste pažeidžia žmogaus teises ir laisves bei teisę į informaciją (LR Konstitucija, 25 str). Taip pat leidžia bet kam subjektyviai suprasti kur propaganda, o kur ne. Vienoje mokykloje tai bus leidžiama, nes bus traktuojama kaip informacija, o kitoje reakcija bus panaši kaip į kokią talibanišką Irano valstybę“, – sako A. Vinokuras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius