Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 16d. 13:54

Vaizdingoje Nemuno pakrantėje planuojamai žvyro kasyklai Kauno rajono vadovai taria „ne“

Virbaliūnuose norima įrengti žvyro kasyklą
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Virbaliūnuose norima įrengti žvyro kasyklą

Panašu, kad verslininkų užmojams Virbaliūnų kaime (Batniavos seniūnija), gamtinio karkaso teritorijoje, kasti žvyrą lemta žlugti. „Sakau jums tvirtai – mes šio projekto nepalaikome, net nesvarstome“, – sakė antradienį su Kulautuvos ir Batniavos bendruomenių atstovais susitikęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, – skelbiama Kauno rajono savivaldybės pranešime spaudai.

Batniavos seniūnas Šarūnas Pikelis ir Kulautuvos seniūnė Dalia Šiušienė įteikė merui beveik tūkstantį gyventojų parašų, prieštaraujančių verslininkų planams įrengti žvyro karjerą gamtos ir kultūros požiūriu jautrioje vietoje.

Š.Pikelis pabrėžė, kad verslininkų taikiklyje atsidūrusi 45 ha teritorija yra vertinga kraštovaizdžio dalis. Su ja ribojasi net 15 įvairių paveldo objektų: Virbaliūnų, Kriemalos, Kulautuvos ir Brūžės senovės gyvenvietės, Paštuvos piliakalnis, Brūžės dvarvietė ir kapinynas, Lietuvos sklandytojų slėnis. Čia driekiasi dviračių trasa, piligrimų kelias.

Nemuno pakrantė priskirta vieningam specialių Europos saugomų teritorijų tinklui „Natura 2000“, joje yra retų augalų rūšių, paukščių buveinių. Seniūnija šalia dviračių trasos planuoja įrengti skulptūrų parką.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Žemės sklypo vieta Virbaliūnuose, kur norima įrengti žvyro kasyklą
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Žemės sklypo vieta Virbaliūnuose, kur norima įrengti žvyro kasyklą

„Turime neįkainojamą turtą – laukinę gamtą, kurią galime lengvai prarasti“, – nuogąstavo Virbaliūnų kaimo gyventojas Andrius Pocius.

„Esu dviratininkas ir matau, kaip daugėja lankytojų srautai Kulautuvoje ir jos apylinkėse. Gerai, kad savivaldybė tiesia dviračių takus, tikiu, kad ateityje jie drieksis dar toliau – iki Vilkijos, Jurbarko. Žvyro karjerui čia ne vieta“, – kalbėjo kulautuviškis Marius Jonaitis.

Živilė Kaminskienė taip pat tvirtino neįsivaizduojanti, kaip kurortinėje teritorijoje galėtų atsirasti triukšmą ir dulkes kelianti pramonės įmonė.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Virbaliūnų planas
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Virbaliūnų planas

Kauno rajono savivaldybės vyr. architektė Jurgita Kalvinskaitė sakė apie verslininkų planus girdėjusi, tačiau projekto vystytojai į savivaldybę kol kas nesikreipė.

„Minima teritorija Kauno rajono savivaldybės bendrajame plane yra žemės ūkio paskirties. Jos keisti negalime pirmiausia todėl, kad sklypas ribojasi su itin jautria nacionalinio gamtinio karkaso zona“, – komentavo situaciją vyr. architektė.

V.Makūnas pabrėžė, kad Kauno rajone verslui yra skirtos penkios zonos, o Kulautuvos, Kačerginės ir dalies Zapyškio kurortinėje teritorijoje bus plėtojama turizmo, poilsio, sveikatos priežiūros infrastruktūra. Jau yra parengtas Kulautuvos viešųjų erdvių sutvarkymo projektas, kitąmet bus rekonstruota pagrindinė Akacijų alėjos gatvė, įrengta biuvetė.

Kulautuvos dviračių taką planuojama sujungti su Vilkija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min