Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 7d. 06:08

Vakaras su F.Chopino muzika

F.Chopino kūrinius gros pianistė Šviesė Čepliauskaitė.
G.Česonio nuotr. / F.Chopino kūrinius gros pianistė Šviesė Čepliauskaitė.

Klaipėdos koncertų salėje su programa „Chopin LT“ rytoj debiutuos pianistė Šviesė Čepliauskaitė.

Skambės Fryderiko Chopino kūriniai ir jų įkvėpti Lietuvos kompozitorių – Vidmanto Bartulio, Jono Tamulionio, Teisučio Makačino, Leono Povilaičio, Dalios Raudonikytės-With opusai.

„Pirmąją dalį labai norėčiau paskirti tik F.Chopinui, tai būtų lyg ir mano prisistatymas pirmą kartą grojant jūsų salėje. Kūrinius sudėliojau taip, kad juos komentuodama kompozitorių galėčiau trumpai pristatyti kaip kūrėją ir kaip žmogų, ir kad publikai būtų įdomu ir malonu klausyti. Antroji dalis bus su lietuviškais opusais, o taip pat su trumpais komentarais apie kompozitorius ir kūrinius“, – sakė pianistė.

Š.Čepliauskaitė baigė meno studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, stažavosi F. Šopeno Muzikos Akademijoje Varšuvoje (Lenkija). Ji sėkmingai pasirodė ne viename tarptautiniame pianistų konkurse, dalyvavo festivaliuose, skambino su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei Tomsko kameriniu orkestru (Lenkija), koncertavo ne tik daugelyje Lietuvos miestų, bet ir Europoje, Japonijoje, kur Lietuvos ambasados kvietimu surengė šešis solinius pasirodymus.

Didžiausią Š.Čepliauskaitės repertuaro dalį sudaro kompozitorių romantikų kūriniai, o ypač - F.Chopino kūryba. Pianistė pirmoji Lietuvoje įrašė visus F.Chopino valsus. Ji nuolat dalyvauja tarptautiniame festivalyje „Vasara su Chopinu“ Lenkijoje.

Šiuo koncertu Klaipėdos Koncertų salė vykdo kultūrinę – socialinę akciją ir visus studentus, moksleivius, senjorus, pateikus pažymėjimą kviečia apsilankyti renginyje nemokamai.

Renginys Klaipėdos koncertų salėje vyks rytoj, 18 val.

Temos: 2 Muzika Klaipėda

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:18
01:17
00:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min