Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 14d. 06:42

Vakarų Lietuvoje naktį gausiai pasnigus eismo sąlygos itin sudėtingos, Vilniuje keliai išvalyti ir pabarstyti

Automobiliai apsnigtoje gatvėje
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Automobiliai apsnigtoje gatvėje

Pirmoje nakties pusėje pasnigo vakarų ir pietų Lietuvoje bei Vilniaus apskrityje. Antroje nakties pusėje snigo didžiojoje šalies dalyje, išskyrus pietinius rajonus, praneša Automobilių kelių direkcija.

Šiuo metu sninga arba snyguriuoja šiaurės Lietuvoje bei Telšių, Tauragės ir Utenos apskrityse.

Sudėtingiausios eismo sąlygos, dėl naktį gausiai iškritusio sniego, susidarė vakarinėje šalies dalyje. Klaipėdos apskrityje magistralinių ir krašto kelių dangos padengtos iki 10 cm sniego sluoksniu. Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskrityse keliai valomi ir barstomi.

Likusioje šalies dalyje magistralinių ir krašto kelių dangos šlapios, vietomis padengtos plonu sniego sluoksniu, provėžotos. Šie keliai barstomi, kai kur valomi.

Rajoninių kelių dangos padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, slidžios.

Vairuotojai prašomi rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį, nes dėl gausiai iškritusio sniego keliuose yra slidžių ruožų.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis dieną žymesnių kritulių nenumatoma. Aukščiausia temperatūra nuo 4 iki 9 laipsnių šalčio.

Sostinėje keliai išvalyti ir pabarstyti

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad pagrindinės ir pagalbinės miesto gatvės išvalytos ir pabarstytos, o remiantis orų prognozėmis šiandien mieste snigs neintensyviai. Dėl to, kelių būklė mieste turėtų išlikti gera.

Kelius prižiūrinčios tarnybos per šią naktį iš viso išbėre 507 t druskos, 460 kub. m smėlio-druskos mišiniu. Pasak kelininkų, šiuo metu važiuojamoje dalyje matomas ir asfaltas.

Sostinėje iš viso yra barstomos ir valomos 491 gatvės, jų bendras plotas – beveik 5,8 mln. kvadratinių metrų, bendras ilgis – 602 km. Šlapiomis druskomis barstoma 280 gatvių, smėlio-druskos mišiniu – 152 gatvės, sausa druska – 59 gatvės.

Vilniuje dirba 32 šlapios druskos barstytuvai, 2 maži druskos barstytuvai ir 12 smėlio – druskos mišinio barstytuvų. Sandėliuose šiuo metu sukaupta apie 8000 t druskos ir paruošta apie 11 000 kub. m smėlio – druskos mišinio. Turimos atsargos joms senkant nuolat papildomos.

Žiemą eismo dalyviai prašomi planuodami kelionę į darbą,mokslus ir kt. numatyti jai daugiau laiko, būti atidūs ir laikytis kelių eismo taisyklių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min