Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 10d. 18:21

„Vakaryje“ – „Laisvos meilės“ vakaras

Pjesėje pagrindiniai vaidmenys atiteko Ramūnui Šimukauskui ir Eglei Jackaitei.
Organizatorių nuotr. / Pjesėje pagrindiniai vaidmenys atiteko Ramūnui Šimukauskui ir Eglei Jackaitei.
Sausio 16-ąją, sekmadienį, 20 val. uostamiesčio renginių salė „Vakaris“ kviečia savo akimis pamatyti, į ką gali išvirsti liberalūs eksperimentai su vienu įnoringiausiųjų jausmų: garsi klaipėdietė aktorė Eglė Jackaitė ir jos scenos partneris Ramūnas Šimukauskas žiūrovams pasakos Arvydo Lebeliūno režisuotą nuotaikingą „Laisvos meilės“ istoriją.

Spektaklio žvaigždė E. Jackaitė pataria šį spektaklį pasižiūrėti visoms poroms. Kiekvienos meilės kelyje pasitaiko įvairių išbandymų. Tačiau didžiausias pralaimėjimas, aktorės nuomone, yra santykių iširimas. Išvengti liūdnos pabaigos bei įvairiausių negandų, įsitikinusi ji, galima mokantis ne tik iš savo, bet ir iš kitų pavyzdžio.

Šiuo atveju – iš pernai šalies publikai pristatytos ir kaskart karštomis žiūrovų ovacijomis apdovanojamos komedijos „Laisva meilė", pastatytos pagal Nobelio premijos laureato, garsaus italų dramaturgo Dario Fo pjesę „Laisvoji pora“. 

Ši – įkvėpta paties gyvenimo: vien faktas, kad autorius ją parašė kartu su savo žmona, garsia italų aktore Franka Rame, neleidžia suabejoti, kad šiame spektaklyje atvirumo yra gerokai daugiau negu dramaturgo išmonės.

Kartą  vyras (akt. R. Šimukauskas) pasiūlė žmonai (akt. E. Jackaitė) gyventi santuokoje laisvos poros principu – be abipusių ištikimybės ir meilės įsipareigojimų. Mat jis manąs, kad tik taip galima išsaugoti sąžiningus ir ilgalaikius šeimyninius santykius...

Žaidimo taisyklės atrodė paprastos ir patogios – visa, kas tikra ir tvaru, priklauso šeimai. O už jos ribų – žaižaruojantys akimirksnio malonumai ir atgaiva nuo kasdienybės. Pradžioje ja intensyviai mėgavosi šeimos galvai. Tačiau ilgainiui pasinaudoti susitarimo suteiktąja teise, kitaip tariant, susirasti meilužį, nusprendžia ir žmona...

Dramaturgas, kurio pjesės glaudžiai siejasi su tradiciniu italų scenos žanru commedia dell'arte, svarų vaidmenį teikiančiu improvizacijai, pavertė buitišką šeimos istoriją prasmės kupina nuotaikinga komedija. 

Vyras ir žmona deda kortas ant stalo ir išpažįsta savąsias nuodėmes – nuodėmes, dėl kurių gailisi. Tačiau didžiausios aistros užverda dėl nuodėmių, kurių herojai nesigaili. Dviejų žmonių atvirumo valandėlė, į veiksmą įtraukianti net ir spektaklio žiūrovus, pavirsta psichoterapijos seansu, kurio metu provokuodami vienas kitą sutuoktiniai ieško atsakymų į klausimą, kodėl jų šeimyninis gyvenimas tapo toks, koks yra. 

Publikos akivaizdoje prisimindami savo istoriją, herojai nevalingai turi atsakyti į kertinius gyvenimo klausimus, grąžindami seniai prarastą prasmę tokioms sąvokoms kaip laimė, meilė, šeima... Komišką pjesės veiksmo efektą sustiprina „teatras teatre“, kur žiūrovai tampa „bylos dėl santuokinių neištikimybės“ proceso dalyviais.

Durys atidaromos 19 val., koncerto pradžia – 20 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

18:38
01:51
01:10

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min