Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 2d. 11:11

Vakcinavimo procesas Klaipėdoje: ką darys su senjorų eilėmis?

Antradienį Klaipėdoje surengtas nuotolinis pasitarimas dėl vakcinavimo nuo COVID-19: tartasi, ką daryti, kad ateityje nepasikartotų pirmadienio scenarijus, kai šimtai senjorų nepaisydami savo eilės atvyko skiepytis į vieną įstaigą. Taip pat sprendžiama leisti pasiskiepyti ir jaunesniems, skiepo itin laukiantiems asmenims.

Pasitarime dalyvauja meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Klaipėdoje vakcinavimo procesas prasidėjo praėjusių metų pabaigoje. Jau yra paskiepyti beveik 3000 medikų. Skiepą gavo odontologai, socialiniai darbuotojai, švietimo įstaigų darbuotojai.

Beje, pedagogų vakcinacijos procesas strigo: staiga persigalvojo beveik 500 švietimo įstaigų darbuotojų. Buvo registruota per 2000 pedagogų, tačiau atvyko tik maždaug 1500.

Anot R.Perminienės, šią savaitę prasidėjo vyresnių nei 75-erių vakcinavimo procesas. „Nuo šios savaitės vyksta proceso decentralizacija: reiškia, kad pacientai bus vakcinuojami įstaigose, kur jie yra gydomi“, – teigė sveikatos apsaugos skyriaus vedėja. Ji dar kartą paprašė laikytis savo eilės – tai, kas gali nutikti, kai nepaisoma eilės, iliustravo pirmadieninis vaizdas prie Klaipėdos miesto poliklinikos.

Anot R.Perminienės, pasirinkti vakcinos negalima. Paprastai net nežinoma, kokia vakcina bus pristatyta į Klaipėdą.

Skaičiuojama, kad skiepytis panoro tik maždaug kas ketvirtas Klaipėdos senjoras. Dauguma jų aiškino, kad ir taip neketina niekur keliauti, gyvena uždarą gyvenimą.

Anot Klaipėdos miesto poliklinikos vyriausiosios gydytojos Loretos Venckienės, eilės prie įstaigos susidarė, nes dalis senjorų nepaisė kvietimo. Maždaug 300 senjorų skiepytis neatėjo šeštadienį, kaip buvo kviesti, ir sugužėjo pirmadienį. Eilė prie poliklinikos išsisklaidė tik maždaug po 3 valandų.

M.Andrijanovo nuotr./Pirmadienį prie Klaipėdos miesto poliklinikos nusidriekė eilė senjorų, laukiančių vakcinų nuo COVID-19.
M.Andrijanovo nuotr./Pirmadienį prie Klaipėdos miesto poliklinikos nusidriekė eilė senjorų, laukiančių vakcinų nuo COVID-19.

„Vakar buvo paskiepyta daugiau nei 700 žmonių. Atidarėme septynis kabinetus“, – pasakojo L.Venckienė.

Senjorai buvo skiepijami „Pfizer“ vakcina.

Šiuo metu vien Klaipėdos miesto poliklinika turi apie 1000 nepanaudotų „AstraZeneca“ vakcinų. Teigiama, kad jos bus dalijamos kitoms įstaigoms. Kaip teigė R.Perminienė, svarstoma pradėti skiepyti ir kitus norinčiuosius, kuriems nesvarbu, kas yra vakcinos gamintojus. Norinčiųjų pasiskiepyti netrūksta. Jau dabar sulaukiama pageidavimų iš jaunesnių, kuriems pagal amžių dar nepriklauso būti paskiepytais.

„Šie asmenys tikrai laukia skiepo ir kai prasidės masinė vakcinacija, pasibaigus šioms prioritetinėms grupėms, tikėkime, kad tikrai ši situacija Lietuvoje turėtų keistis, nebebūtų tokių sustrigimų, o vyresnio amžiaus senjorai vis tik sako, kad mes į užsienį nekeliausime, gyvename ramiai, sėsliai namuose, tai jų apsisprendimo motyvai yra kitokie“, – kalbėjo R. Perminienė.

Klaipėdos jūrininkų sveikatos centro vadovas Dabravalskis Saulius pritarė L.Venckienei sakydamas, kad iš tiesų senjorams reikia daugiau laiko suprasti informaciją. Medikai sugaižta daugiau laiko, kol jiems paaiškina apie vakcinas ir procesą.

Viliamasi, kad eiles pavyks išsklaidyti, kai bus galima skiepytis savo gydymo įstaigose. Planuojama, kad tai bus galima padaryti jau šią savaitę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min