Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 8d. 11:08

Valdą Adamkų šokiravo specialiųjų tarnybų duomenys apie Aniceto Ignoto galimą korupciją

V.Adamkaus naujoji knyga
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / V.Adamkaus naujoji knyga

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus teigia buvęs šokiruotas specialiųjų tarnybų pateiktos informacijos apie buvusio Ūkio ministerijos sekretoriaus Aniceto Ignoto galimai korupcinius ryšius su bendrove „Rubicon group“ (dabar koncernas „Icor“), kuri A.Ignotui esą pervesdavusi didžiules sumas.

Naujoje knygoje „Paskutinė kadencija. Prezidento dienoraščiai“ V.Adamkus rašo 2007 metų sausį susipažinęs su tuometinių Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovo Povilo Malakausko ir Valstybės saugumo departamento vadovo Arvydo Pociaus pateiktu Ūkio ministerijos sekretoriaus Aniceto Ignoto veiklos tyrimo protokolu.

Pats A.Ignotas teigia, jog knygoje minimi faktai – prielaidos, kurias teisėsaugos institucijos ir mokesčių inspekcija yra tyrusios ir kurios, anot jo, nepasitvirtino.

„Stvėriausi už galvos. Akis bado jo neskaidrūs, net aiškiai korupciniai ryšiai su „Rubicon“ bendrove nuo 2003 metų. A.Ignotui esą buvo mokamas nuolatinis atlygis. STT turi duomenų, kad nuo 2003 metų birželio įmonės „Rubicon“ vadovas Andrius Janukonis A.Ignotui kas mėnesį mokėjo po 10 tūkstančių litų, o tų pačių metų sausio 23 dieną neva išmokėjo net 100 tūkst. litų. Ko gero, buvo įveltas ir ūkio ministras Vytas Navickas. Daryta įtaka „Lietuvos energijos“ sprendimams. Matyt, atsidėkojant, A.Ignoto dukrai Aušrai perduota bendrovės „Vėjų spektras“ 300 tūkst. litų vertės akcijų. Nustatyta, kad A.Ignotas savo ir žmonos vardu atidarė sąskaitą Latvijos banke „Unibank“, į kurią pervesta pusė milijono litų“, – rašo V.Adamkus.

Buvęs šalies vadovas teigia, kad, vos tik gavęs šią informaciją, ją perdavė tuometiniam ministrui pirmininkui Gediminui Kirkilui ir pareiškė, jog būtina nedelsiant reaguoti.

„Perskaitęs šį protokolą, nedelsdamas paskambinau ministrui pirmininkui Gediminui Kirkilui ir pasakiau, kad siunčiu kurjerį perduoti jam šios medžiagos. Pareiškiau, jog norėsiu su juo susitikti, nes turime tučtuojau reaguoti į specialiųjų tarnybų atskleistus faktus. Be to, pranešiau premjerui girdėjęs, kad A.Ignotas mėgina kenkti mūsų susitarimams su lenkais tiesti elektros tiltą į Lenkiją“, – rašoma V.Adamkaus knygoje.

Tačiau daugiau apie A.Ignoto veiklos tyrimą ar jo rezultatus buvęs prezidentas savo dienoraščiuose nemini.

Pats A.Ignotas teigia, jog knygoje minimi faktai – prielaidos, kurias teisėsaugos institucijos ir mokesčių inspekcija yra tyrusios ir kurios, anot jo, nepasitvirtino.

„Visi šie epizodai buvo išnagrinėti teisėsaugos institucijų, ir Mokesčių inspekcija metus darė mokestinį tyrimą, ir visi šie dalykai yra netiesa. Buvo apklausos, buvo patikrinimai. Dėl „Rubicono“ mokėjimo buvau prokuratūroje, jie nieko nerado, ir dėl akcijų buvo patikrinta – išaiškėjo, kad jokių akcijų nebuvo. Jei būtų buvę parašyta taip, kaip yra parašyta – tai būtų buvę suformuluoti ir kaltinimai“, – pirmadienį BNS sakė A.Ignotas.

Buvęs premjeras G.Kirkilas prisiminė, kad A.Ignotas ir jo veikla tuometinėje Ūkio ministerijoje „iš tiesų buvo didžiulė problema“.

„Kažkokius aš buvau davęs pavedimus, kad teisėsauga toliau tirtų, mes buvome siūlę ir ministrą informavę, kad išspręstų šitą klausimą, ir jis (A.Ignotas – BNS) buvo didžiulė problema, bet taip jos ir nepavyko išspręsti iki galo, nes, žinot, kaip mūsų teisėsauga ateina, pasako, o paskui nepatvirtina“, – BNS teigė G.Kirkilas.

Jis tvirtino nežinąs, kaip toliau klostėsi tyrimų eiga.

Klausiamas, ar atsižvelgiant į specialiųjų tarnybų pateiktus duomenis, bandyta nušalinti A.Ignotą nuo energetinių projektų, kol vyksta tyrimai, G.Kirkilas atsakė teigiamai: „Šiaip tai jį (A.Ignotą – BNS) stengėmės nuo visko nušalinti – ir nuo svarbių energetikos projektų, bet sunku labai tą padaryti, nes viskas vis tiek eina per ministeriją“.

Be strateginių energetikos projektų, A.Ignotas kuravo ir vieną svarbiausių to meto Vyriausybės projektų – nacionalinio investuotojo į naują atominę elektrinę – bendrovės „Leo LT“ kūrimą, dalyvavo derybose su privačiu investuotoju „NDX energija“.

„Jis buvo darbo grupėje (derybų su „NDX energija“ – BNS), pati Ūkio ministerija skirdavo, jis ten visus reikalus tvarkė, tai čia iš tiesų buvo problema. Kadangi Vyriausybė buvo mažumos ir koalicinė, nelabai ką ir galėjai padaryti“, – teigė G.Kirkilas.

Iš Ūkio ministerijos A.Ignotas buvo atleistas, pasikeitus Vyriausybei po pastarųjų Seimo rinkimų – reorganizuojant Ūkio ministeriją bei kuriant naują Energetikos ministeriją.

Vėliau jis buvo įsidarbinęs Energetikos ministerijai pavaldžioje Energetikos agentūroje vyriausiuoju ekspertu, tačiau ir iš jos pasitraukė šių metu vasarį, kai jo byla buvo perduota teismui.

A.Ignotui yra pateikti įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi – steigiant suskystintų dujų importo terminalo valdymo įmonę Gamtinių dujų terminalas, jis galėjo proteguoti verslininko Bronislovo Lubio valdytą koncerną „Achemos grupė“.

Šiuo metu A.Ignotas dirba Vilniaus pedagoginiame universitete Socialinių mokslų fakulteto mokslo ir tarptautinių ryšių prodekanu. Šio fakulteto dekanas yra buvęs ūkio ministras V.Navickas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min