Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 12d. 10:30

Valdantieji pasirašė pareiškimą, kuriuo deklaruoja siekį tęsti permainų koalicijos darbą

Centro dešinės koalicija.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Koalicija

Valdančiųjų Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Liberalų sąjūdžio, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) ir Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovai sekmadienį Seime pasirašė pareiškimą dėl permainų koalicijos veiklos tęstinumo.

Juo pareiškiama, kad permainų koalicija, veikdama pagal 2008 metų lapkričio 17 dieną pasirašytą sutartį, yra pasiryžusi ir po prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracijos toliau tęsti savo veiklą bei formuoti Vyriausybę koalicijos sutartyje sutartais pagrindais.

TS-LKD vadovas premjeras Andrius Kubilius, spaudos konferencijoje paklaustas, kaip galėtų keistis ministrų kabineto sudėtis po inauguracijos, sakė, jog „dėl personalijų tarsimės ir koalicijos viduj, ir su prezidente, ir, manau, kad rasim konstruktyvų sutarimą šiais klausimais.“

 „O dėl pačių proporcijų, žinot, kad mūsų koalicija yra labai stipri buhalterijos reikaluose, ir visos proporcijos yra pagal aritmetikos taisykles, ir šiuo požiūriu niekas nesikeičia“, – sakė premjeras. TPP lyderis Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas tikino, jog personalijų klausimai - trečiaeiliai, o spaudoje pasirodę pranešimai dėl įtampų koalicijoje, TPP siekiant dar vieno ministro posto, yra perdėti.

„Pretenzijų dėl galimų pokyčių personalijų klausimais gali partneriai turėti vieni kitiems, bet tai ne svarbiausi dalykai, kurių siekiame koalicijoje, nes tai, kad vyks kai kurių personalijų pasikeitimai, ministras pirmininkas jau minėjo, tačiau tikrai spaudoje deklaruojamos neva esančios įtampos koalicijoje dėl vieno ar kito posto, jos ne tai kad antraeilės, o trečiaeilės“, – sakė A.Valinskas.

Mūsų koalicija yra labai stipri buhalterijos reikaluose, – A.KubiliusPlačiau apie galimus personalinius pasikeitimus ministrų kabinete A.Kubilius nedetalizavo: „Visi ministrai dirba tikrai neblogai, bet visi turi savo pliusų ir kai kurių galbūt trūkumų, tuos dalykus aptarsim su prezidente, ir tikrai nemanau, kad būtų kokių nors didelių nesutarimų.“

 Anksčiau ne kartą viešai kalbėjusio apie valdančiosios koalicijos išplėtimą Seimo pirmininko paklausus, kokios galimybės į ją kviesti naujus partnerius, jis tvirtino kalbėjęs ne apie aritmetinį, o apie, jo žodžiais, intelektinį koalicijos išplėtimą.

„Pats raginimas praplėsti koaliciją nereiškia, kad mes ją plėsime aritmetinę daugumą didindami, kadangi perteklinė koalicija kur kas didesnės problema, ir manau, kad tarp 83-87 yra skaičius optimalus. Mes turim dabar idealų vidurkį 84. Pats pranešimas, kad mes turime plėsti interesus koalicijos, yra tik raginimas įsiklausyti į sprendimus, kuriuos teikia ne mūsų koalicijos partneriai, bet jie yra racionaliai pagrįsti. Bet čia yra toks intelektualia prasme praplėtimas koalicijos, intelektinis ir pasiūlymų prasme koalicijos išplėtimas“, – sakė A.Valinskas.

Sekmadienį pasirašytame pareiškime taip pat išsakomas siekis rasti koalicijos ir platų sutarimą dėl ilgalaikio viešųjų finansų stabilumo ir ekonomikos gaivinimo plano, kurio įgyvendinimas leistų išvengti didelio viešųjų finansų deficito bei valstybės skolos augimo.

Koalicijos pareiškimu taip pat teigiama, kad veikiant pagal sutartį ir jos pagrindu parengtą Vyriausybės programą, buvo išsaugotas viešųjų finansų stabilumas, verslo infrastruktūra, imtasi verslo skatinimo ir bedarbystės mažinimo iniciatyvų, pradėtos įgyvendinti aukštojo mokslo bei valstybės valdymo reformos.

Pareiškimą sekmadienį Seime spaudos konferencijos metu pasirašė TS-LKD vadovas premjeras A.Kubilius, Liberalų sąjūdžio pirmininkas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, TPP vadovas Seimo pirmininkas A.Valinskas ir LiCS lyderis Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius.

Naujoji prezidentė D.Grybauskaitė gaus įgaliojimus sekmadienį po priesaikos Seime. Sekmadienio popietę TS-LKD vadovas premjeras A.Kubilius grąžins jo pastarąjį pusmetį vadovautos 15-osios Vyriausybės įgaliojimus. Grąžinus Vyriausybės įgaliojimus, prezidentė pasirašys dekretą, kuriuo paves Ministrų kabinetui laikinai eiti pareigas, kol bus suformuota ir patvirtinta naujoji Vyriausybė.

Neoficialiomis žiniomis, naujoje Vyriausybėje A.Valinsko vadovaujama TPP panoro turėti daugiau ministrų postų ir nusitaikė į Liberalų sąjūdžiui šiuo metu priklausantį susisiekimo ministro portfelį.

Keturių partijų valdančiąją permainų koaliciją po Seimo rinkimų praėjusių metų lapkričio 17 dieną pasirašyta sutartimi suformavo 45 atstovus Seime turintys Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 19 narių frakciją Seime turint Tautos prisikėlimo partija, 11 atstovų Seime turintis Liberalų sąjūdis bei 9 parlamentarus turinti LiCS.

Pagal koalicijos susitarimą TS-LKD teko premjero ir 7 ministrų – finansų, ūkio, energetikos, užsienio reikalų, krašto apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo bei žemės ūkio – portfeliai. Antrai pagal frakcijos dydį TPP teko Seimo pirmininko ir 2 ministrų - kultūros ir aplinkos – postai. Liberalų sąjūdis delegavo 3 ministrus – susisiekimo, švietimo ir mokslo bei teisingumo. Liberalų ir centro sąjungai teko 2 ministrų postai – sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Koalicija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min