Nors koalicijoje tvyro įtampa dėl tryliktojo viceministro, kurį turėtų pasiūlyti Darbo partija, anot valdančiųjų atstovų, trečiadienį šio klausimo koalicija nesiims.
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius viceministru pasirinko Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) dirbusį Andrių Krivą.
Šią savaitę komentuodamas L.Linkevičiaus sprendimą neskirti viceministru „darbiečio“ Mantvydo Bekešiaus Darbo partijos vicepirmininkas Vytautas Gapšys žurnalistams sakė, jog premjero Algirdo Butkevičiaus rūpestis – padaryti taip, kad Darbo partijai vis tiek atitektų 13 viceministrų postų, kaip ir numatyta koalicinėje sutartyje.
V.Gapšys neslėpė, kad kitu atveju sieks peržiūrėti sutartį ir galbūt prašys papildomo ministro portfelio.
„Jeigu koalicijos partneriai pageidauja peržiūrėti tą koalicinę sutartį vienokiu ar kitokiu pagrindu – galima žiūrėti. Bet tada mes turime turėti omenyje, kad pagal mūsų kvotą mums turėtų atitekti ir ministrų daugiau. Todėl aš manau, kad geriausiai būtų rasti sutarimą šitame, siauresniame bloke klausimų, negu išplėsti vėl iš naujo klausimą dėl ministrų“, – sakė jis.
Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas kalbėjo, kad partija sutiktų su dviejų viceministrų postais kitose ministerijose.
L.Linkevičius „darbiečio“ kandidatūros nepatvirtino, nes ji jam pasirodė per silpna.
„Tai – akibrokštas. Kaip paskyrė viceministrą, taip turės ir atleisti“, – kovo viduryje spauda citavo V.Gapšį.
A.Butkevičius anksčiu tvirtino, kad šis konfliktas – jokia ne krizė, jis bus išspręstas.
