TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdantieji su valstiečiais liaudininkais sukirto rankomis dėl politinės paramos

Susitarimas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Susitarimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Keturių valdančiųjų partijų ir opozicinės Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) lyderiai antradienį pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo.

Andriaus Kubiliaus, Eligijaus Masiulio, Gintauto Babravičiaus, Arūno Valinsko ir Ramūno Karbauskio pasirašytame dokumente nurodoma, kad jį pasirašančios partijos siekia stabilumo valstybėje ir konstruktyvios Vyriausybės veiklos.

Pagal susitarimą, tris atstovus Seime turintys valstiečiai liaudininkai įsipareigojo nereikšti ir nepalaikyti nepagrįstų interpeliacijų ministrui pirmininkui, ministrams bei nepasitikėjimo Vyriausybe.

Tai ne konkretaus premjero, ne konkrečių ministrų ar konkrečios Vyriausybės rėmimas, o rėmimas tų problemų, apie kurias mes šnekėjomės, – sakė Ramūnas Karbauskis.„Šis susitarimas yra svarbus koalicijai, garantuojantis tam tikrą politinį stabilumą, o esant aplinkybėms, kurios yra susiklosčiusios, tai politinei aritmetikai, tai yra svarbu, ir, be abejo, leidžiantis priimti svarbius sprendimus, kurie Lietuvai reikalingi“, – po dokumento pasirašymo ceremonijos kalbėjo premjeras Andrius Kubilius.

VLS pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtino, kad partija nutarė paremti ne valdančiąją koaliciją, o valstybę.

„Tai ne konkretaus premjero, ne konkrečių ministrų ar konkrečios Vyriausybės rėmimas, o rėmimas tų problemų, apie kurias mes šnekėjomės, – tvirtino jis. – Jeigu būtų suirutė ir būtų valdžia pasikeitusi, manau, Lietuva būtų tik nukentėjusi. Realios politinės stabilios daugumos šiandien sunku įsivaizduoti.“

Pasirašytu susitarimu Permainų koalicija įsipareigojo bent iš dalies kompensuoti savivaldybių 2009 metais negautas pajamas – apie 220 mln. litų. Vyriausybė tam reikalingus ir įstatyme numatytus sprendimus turi priimti iki 2010 metų balandžio 1 dienos. Taip pat žadama kompensuoti padidėjusias savivaldybių išlaidas dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų viešajam transportui panaikinimo.

Praėjusių metų pabaigoje Vyriausybei ir Seimui patvirtinus Pelno mokesčio įstatymo pataisą, nustačiusią, kad smulkioms įmonėms pelno mokesčio tarifas sieks tik 5 proc., valdančioji koalicija įsipareigojo parengti ir priimti teisės aktus, kad ši nuostata būtų pritaikyta ūkininkų ir kitų žemės ūkio gamybos veiklą vykdančių bendrovių mokamam pajamų ir pelno mokesčiui.

Vyriausybė žada artimiausiu metu apsvarstyti galimybę nustatyti, kad pajamų mokestį mokėtų tik ūkininkai, kurie turi PVM mokėtojo statusą.

Iki šių metų pabaigos turėtų būti priimti sprendimai dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams už 2010 metus išmokėjimo iki 2011 metų balandžio 1 dienos.

Be to, iki kovo 20 dienos Vyriausybė privalės apsispręsti dėl individualių įmonių savininkų ir ūkininkaujančių pensininkų pensijų mažinimo principų pakeitimo.

Vyriausybės, Permainų koalicijos frakcijų ir VLS atstovai žada įkurti bendras darbo grupes, kurios per 3 mėnesius išnagrinėtų valstiečių liaudininkų pateiktas kitas problemas ir siūlymus.

Taip pat sutarta bendradarbiauti Seime rengiant konsultacinius Permainų koalicijos frakcijų seniūnų pasitarimus su VLS atstovais, informuoti VLS atstovus apie rengiamus Permainų koalicijos tarybos posėdžius, Permainų koalicijos frakcijų narių visuotinius susirinkimus, kviečiant dalyvauti juose stebėtojų teisėmis.

Tris atstovus Seime turintys valstiečiai liaudininkai savo ruožtu įsipareigojo nereikšti ir nepalaikyti nepagrįstų interpeliacijų ministrui pirmininkui, ministrams bei nepasitikėjimo Vyriausybe, neteikti ir nepalaikyti ne Vyriausybės teikiamų įstatymų projektų, kurie esmingai didintų valstybės biudžeto išlaidas ar mažintų jo pajamas.

Taip pat VLS žada remti tų Vyriausybės pateiktų įstatymų priėmimą Seime, dėl kurių Permainų koalicija pasieks susitarimą su Valstiečių liaudininkų sąjungos atstovais Seime. Šios opozicinės partijos atstovai netrukdys valdantiesiems priimti 2011 metų valstybės biudžetą.

Antradienį pasirašytas susitarimas galioja iki kitų metų biudžeto priėmimo Seime.

Dabartinė valdančioji koalicija turi minimalią – 71 balso – daugumą 141 narių parlamente. Valdančiajai Permainų koalicijai šiuo metu priklauso Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų ir centro sąjungos, Tautos prisikėlimo partijos ir Liberalų sąjūdžio frakcijos.

Valstiečiai liaudininkai Seime turi 3 atstovus. Jie išrinkti vienmandatėse apygardose. Per 2008 metų Seimo rinkimus VLS neįveikė 5 proc. barjero.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min