Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 12d. 11:11

Valdas Adamkus balsuoti atvyko be žmonos Almos

Valdas Adamkus balsavo prezidento rinkimuose
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Valdas Adamkus balsavo prezidento rinkimuose

Prezidentas Valdas Adamkus savo balso Lietuvos prezidento rinkimuose ir referendumuose atiduoti apsilankė Saulėtekio rinkimų apylinkėje, Vilniuje.

V.Adamkus balsuoti atvyko vienas, be žmonos Almos.

Jis sakė, kad pasirinkimas, už ką balsuoti prezidento rinkimuose, buvęs labai lengvas, nes jį motyvavo asmenine patirtimi.

„Savo patirtimi. Manęs nereikėjo įtikinėti. Žinojau apie kandidatą, kurį pasisakysiu. Jo patirtimi, jo žiniomis, jo įsipareigojimu valstybei ir Lietuvos žmonėms. Man pasirinkimas buvo labai lengvas“, – sakė V.Adamkus.

Man pasirinkimas buvo labai lengvas.

Pasak jo, būsimam prezidentui svarbiausia būti sąžiningam, pildyti savo įsipareigojimus, turėti aiškią viziją Lietuvos ateičiai.

„Man atrodo, du pagrindiniai (iššūkiai – red. past.): vienas, kuris Konstitucijos būdu nurodo prezidento pirmą prioritetą – užsienio politika ir Lietuvos valstybės saugumas, ir aišku – Lietuvos žmonių gerovė, vidaus politikoje socialiniai klausimai, neišspręstos problemos. Kalbama apie reformas, bet jos niekur nejuda“, – klausiamas, kokie iššūkiai laukia šalies vadovo, sakė V.Adamkus.

Jis balsavo referendume dėl dvigubos pilietybės, nes iš savo gyvenimo patirties, išgyvenęs 50 m. už Lietuvos ribų, žino, ką reiškia prisirišimas ir meilė Lietuvai ir jos žmonėms, nepaisant atstumo.

Tuo tarpu referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nauda V.Adamkus abejojo.

„Čia yra sunkus klausimas. Priklauso nuo pačių žmonių, Seimo. Nesu įsitikinęs, kad mažinimas atneš atsakymus į visas problemas“, – teigė jis.

Iki balsavimo pabaigos liko 9 valandos – rinkimų apylinkės visoje šalyje duris užvers 20-ą valandą. Prezidento rinkimuose prireikus antrojo turo, jis vyktų gegužės 26 dieną.

Lietuva renka naują prezidentą ir turi pareikšti valią dėl dviejų referendumų – dėl dvigubos pilietybės galimybių išplėtimo bei Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121.

Prezidento rinkimuose kandidatuoja Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis, „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, konservatorių kandidatė parlamentarė Ingrida Šimonytė, socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas G. Nausėda.

Vyriausioji rinkimų komisija atkreipia dėmesį, kad rinkėjo kortelė nėra būtina – tai vardinis kvietimas balsuoti su nuoroda, kurioje apylinkėje. Tie rinkėjai, kurie negavo kortelės, gali vykti balsuoti su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min