Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 9d. 11:08 , atnaujinta: 2016 spalio 9d. 11:16

Valdas Adamkus: „Jei nebalsuojame, tada neverkime“

Valdas Adamkus
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Valdas Adamkus

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sekmadienį balsavo Seimo rinkimuose. Jis teigė rinkęsis tokius kandidatus, kurie gali grąžinti pasitikėjimą Seimu. Jis pripažino, kad dabartinė valdančioji koalicija jį šiek tiek nuvylė.

„Balsavau už tokius kandidatus, kurie, turiu vilties, pasitikėjimą grąžins ir pagarbą Seimui. O tuo pačiu naujasis Seimas turėtų priimti tokius įstatymus, kurie palengvintų Lietuvos ekonominį vystymąsi, o tuo pačiu ir Lietuvos žmonių gerovę“, – sakė V.Adamkus.

VIDEO: Valdas Adamkus: „Jei mes rūpinamės valstybe, turime balsuoti“

Jis teigė esąs tikras, kad naujoji dauguma bus koalicinė, tačiau nespėliojo, kokios partijos galėtų ją sudaryti.

Aš balsavau už stabilumą, nes aš galvoju, kad žmonių pasirinkimas suteiks progą sudaryti stabilią Vyriausybę, nors ji ir bus koalicinė.

„Aš balsavau už stabilumą, nes aš galvoju, kad žmonių pasirinkimas suteiks progą sudaryti stabilią Vyriausybę, nors ji ir bus koalicinė“, – sakė V.Adamkus.

Vis dėlto kadenciją baigęs prezidentas pripažino, kad dabartiniai valdantieji jį nuvylė. „Taip, jei norite teisybę žinoti“, – teigė V.Adamkus.

Pasak jo, naujasis Seimas pirmiausia turėtų imtis įstatymų, kurie dešimtmetį dulka Seimo narių stalčiuose – švietimo reformos ir socialinių klausimų.

V.Adamkaus žmona Alma Adamkienė sakė rinkusi tokius, kurie tinkamai atstovautų Lietuvai ir visi piliečiai būtų patenkinti bei galėtų didžiuotis savo šalimi.

Kadenciją baigęs prezidentas V.Adamkus sakė nesuprantantis žmonių, kurie nedalyvauja rinkimuose. Pasak jo, balsuoti yra kiekvieno pareiga.

„Tai yra kiekvieno iš mūsų pareiga, jei mes rūpinamės valstybe, turime balsuoti. O jei nebalsuojame, tada neverkime dėl jos“, – sakė kadenciją baigęs prezidentas.

Prieš ketverius metus V.Adamkus balsuodamas Seimo rinkimuose teigė, jog darbą baigiantis Seimas jo netenkino, todėl sekmadienį vykstančiuose parlamento rinkimuose balsavo už permainas.

„Tai, ką aš mačiau per praėjusį Seimą, manęs netenkino. Jeigu taip, galima sakyti, (balsavau) už permainas. Stengiausi rinktis tuos, kur, tikiuosi, tos permainos bus įneštos, ir tuos, kurie ėjo, balsavo ir kovojo už visuomenės pasitikėjimą ne vedami asmeninių interesų, bet siekdami valstybės ir Lietuvos žmonių gerovės. Aš tikiuosi, kad jie mano viltis išpildys“, – 2012-ųjų spalį žurnalistams sakė V.Adamkus, įmetęs balsavimo biuletenį į urną.

Sekmadienį balsuoti apylinkėse bus galima iki 20 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min