Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdas Adamkus: „Prezidentė dabar neranda jėgų peržengti šio nesusikalbėjimo slenksčio“

Valdas Adamkus
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė naujos kadencijos Seimą sveikina skambiu antausiu, kurį skiria ne tik parlamentui, bet ir jį išrinkusiems piliečiams. Ji nedalyvaus pirmajame Seimo posėdyje. Prezidentė naujosios kadencijos parlamentarus pasveikins tik laišku, kurį jie patys turės sau perskaityti, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

„Nesu nustebintas, kad prezidentė neatvyksta sveikinti naujo Seimo. Priešingai, nustebčiau, jeigu ji penktadienį pasirodytų Seime“, – pareiškė kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ paklaustas, kaip vertina D.Grybauskaitės sprendimą nedalyvauti pirmajame naujai išrinkto Lietuvos parlamento posėdyje.

Buvęs šalies vadovas prisiminė, kad per dvi jo kadencijas jam nė karto net nešmėkštelėjo mintis, kad būtų galima neatvykti pasveikinti ir palinkėti sėkmės darbą pradedantiems parlamentarams: „Tai ne tik parlamentarizmo tradicija, bet ir moralinė prezidento pareiga.”

V.Adamkus nenorėjo svarstyti, kodėl D.Grybauskaitė laužo prezidentų tradiciją sveikinti darbą pradedantį Seimą. Vis dėlto jis prasitarė, kad galbūt tokius dabartinės šalies vadovės sprendimus lemia jos psichologinės problemos.

„Po šių Seimo rinkimų prezidentė smarkiai susikirto su juos laimėjusiomis partijomis ir dabar neranda jėgų peržengti šio nesusikalbėjimo slenksčio.

Manau, didelio nuostolio nei tautai, nei valstybei nebus, jei ji nepasirodys Seime.

Bet tai dar labiau įtemps prezidentės ir naujojo Seimo santykius, nes tautos išrinktiesiems išliks kartėlis, kad pirmą kartą Lietuvos istorijoje jų neatvyko pasveikinti prezidentas”, – kalbėjo buvęs šalies vadovas.

Beje, V.Adamkus gavo kvietimą atvykti į pirmąjį naujojo Seimo posėdį ir sakė su džiaugsmu pasveikinsiąs parlamentarus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min