Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdas Adamkus tęsia kovą su vėžiu: esu silpnas, bet po pusmečio grįšiu į gyvenimą pilnas energijos

Valdas Adamkus
Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo vėžio besigydantis kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus stengiasi išnaudoti tas kelias dienas, kai gydytojai leido jam ištrūkti iš namų ir ligoninių. Penktadienį jis lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo 25-mečio sukakties minėjime Kaune, o sekmadienį važiuos į Vilkiją.

V.Adamkus buvo vienas iš VDU atkūrimo signatarų, todėl sako nenorėjęs praleisti šio įvykio sukakties minėjimo ir nutaręs vykti į Kauną.

„Su daktarais pasitaręs, gavau leidimą važiuoti. Gal trumpesnis bus mano vizitas, bet kol kas manau, kad važiuosiu, jei nepablogės situacija“, – 15min.lt penktadienį sakė V.Adamkus.

Tiesa, gydytojai į Kauną V.Adamkui leido vykti tik patikinti, kad renginys netruks ilgiau nei dvi valandas.

P4250043
Valdas Adamkus/Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr.

„Viską derinome. Vakar kalbėjausi su gydytojais, viską aptarėme, leido važiuoti ir į Kauną, ir į Vilkiją“, – kalbėjo prezidentas.

V.Adamkus po renginio VDU neatrodė pavargęs. „Jaučiuosi gerai, nors ir esu silpnas. Nepasiduosiu, esu pozityviai nusiteikęs ir po pusmečio aktyviai dalyvausiu mūsų visuomenės gyvenime, būsiu pilnas energijos“, – optimistiškai kalbėjo V.Adamkus.

„Po pusmečio aktyviai dalyvausiu mūsų visuomenės gyvenime“, – optimistiškai kalbėjo V.Adamkus.

VDU iškilmėse prezidentas savo kalboje teigė, kad labiausiai džiaugiasi ugdoma universitete jaunąja karta.

„Galiu užtikrinti, kad jie yra pagrindiniai mūsų valstybės statytojai. Ir jie ją stato ant tvirtų pagrindų. Esu dėkingas akademinei bendruomenei, nes ji ugdo šią jaunąją kartą. Ir linkiu, kad akademinė bendruomenė turėtu tvirtą ir aiškią laisvos Lietuvos viziją“, – kalbėjo V.Adamkus.

Jam VDU rektorius Zigmas Lydeka įteikė universiteto aukso medalį.

Vilkijos miestelio Šv. Jurgio parapijos bažnyčios šventoriuje sekmadienį jis dalyvaus renginyje, kur bus atidengtas memorialinis kompleksas prezidento Valdo Adamkaus ir sambūrio „Gerumo ąžuolas“ veiklai paminėti.

Iškart po šių dviejų pasirodymų viešumoje V.Adamkus vėl grįš į ligoninės palatą. Medikai prezidentui skyrė pakartotinį šešių savaičių chemoterapijos kursą.

„Didelio džiaugsmo nejaučiu, bet, deja, teks kursą kartoti norint ir tikint, kad ištrauksiu iš tos bėdos. Reikia vykdyti tai, ką prisakė gydytojai. Jų visas konsiliumas nusprendė, kad reikia. Iškart po Vilkijos pirmadienį grįžtu gydytis. Gydytojai galvoja, kad iki birželio vidurio bus baigtas tas procesas“, – apgailestavo V.Adamkus.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min