TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdas Adamkus: už laisvę kovojo tauta, išeivija tik padėjo išlaikyti Lietuvos vardą pasaulyje

Valdas Adamkus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: Lrt.lt
2
A A

„Prisipažinsiu, jaučiuosi čia lyg savo šeimoje, nors su diplomatine tarnyba dirbau būdamas pašalietis ir tikrai be galo ją vertinau“, – Sausio 13-ajai skirtame susitikime su Lietuvos diplomatijos atstovais sakė prezidentas Valdas Adamkus.

Prezidentas dalijosi prisiminimais apie Lietuvos okupacijos laikotarpio diplomatų darbą užsienio diplomatinėse atstovybėse ir išreiškė pagarbą už laisvę kovojusiai tautai.

Tiesioginis V.Adamkaus darbas su Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis prasidėjo dar Čikagoje. Pasak prezidento, tai yra įsimintinos dienos, kadangi tie žmonės aukojo savo gyvenimą Lietuvos laisvės garsinimui ir įtraukė visą išeiviją siekdami padėti už laisvę kovojančiai Lietuvai.

Šiltu žodžiu V.Adamkus minėjo savo bičiulį, bendražygį diplomatą Stasį Lozoraitį, su kuriuo kartu svarstydavo, kaip ir prie ko prieiti, kad būtų atkreiptas dėmesys į tuometinę Lietuvos situaciją.

„Aš manau, kad jis, visų pirmiausia, buvo didelės erudicijos žmogus ir savo talentą puikiai panaudojo. Jis buvo labai išsilavinęs, mokėjo pagrindines Europos kalbas: prancūzų, anglų, vokiečių. Jis tą puikiai išnaudojo, užmegzdamas kontaktus ne tik su Vašingtonu, kur buvo aukštai vertinamas, bet ir su kitomis vietomis“, – diplomatą prisimena V.Adamkus.

Šiltu žodžiu V.Adamkus minėjo savo bičiulį, bendražygį diplomatą Stasį Lozoraitį, su kuriuo kartu svarstydavo, kaip ir prie ko prieiti, kad būtų atkreiptas dėmesys į tuometinę Lietuvos situaciją.

Prezidento įsitikinimu, už laisvę vis dėlto kovojo tauta, o išeivija talkininkavo ir siekė padėti išlaikyti Lietuvos vardą pasaulyje.

„Žodis „kova“ tinka tik kovojančiai tautai, kuri sumokėjo milžinišką kainą už tai“, – pabrėžia V.Adamkus.

Kalbėdamas apie dabartinę Užsienio reikalų ministerijos finansinę situaciją, prezidentas primena, kad darbas diplomatinėse atstovybėse užsienyje ir ankstesniais laikotarpiais buvo kupinas iššūkių.

„Šiandien girdžiu, kad Užsienio reikalų ministerija turi nepakankamai pinigų mūsų atstovybėms, mūsų konsulatams pasaulyje išlaikyti. Tą patį galiu pasakyti apie sąlygas, kuriomis dirbo mūsų diplomatai dar pirmosios nepriklausomybės metu. Jiems buvo tikrai be galo sunku – ne tik trūko pinigų pragyvenimui, bet ir išlaikymui tų konsulato pareigų“, – tikina V.Adamkus ir priduria, kad dėl pinigų stygiaus konsulatą Čikagoje yra tekę perkelti į privatų diplomato Petro Daužvardžio butą.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15min multimedijos pasakojimas apie prezidentą Valdą Adamkų

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min