2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 05 02

Valdas Vasiliauskas: Neringa Venckienė galėtų grįžti prieš prezidento rinkimus

Seime nebesilankanti „Drąsos kelio“ lyderė, parlamentarė Neringa Venckienė į tėvynę turėtų grįžti tik prieš kitais metais vyksiančius Lietuvos prezidento rinkimus, kuriuose pati turėtų dalyvauti, sako Seimo narys, „Drąsos kelio“ frakcijos atstovas Valdas Vasiliauskas.
Neringa Venckienė ir Valdas Vasiliauskas
Neringa Venckienė ir Valdas Vasiliauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Mano viena iš versijų yra ta, kad ji išvyko laikinai ir galėtų grįžti prezidento rinkimams. Aš tokią prielaidą darau, nors konkrečių jos planų nežinau, nes neturiu su ja jokio kontakto, kaip ir visi“, – teigia V.Vasiliauskas.

Anot jo, tokia įvykių seka būtų visiškai logiška, nors anksčiau N.Venckienė yra sakiusi, kad prezidentės posto nesieks.

Mano viena iš versijų yra ta, kad ji išvyko laikinai ir galėtų grįžti prezidento rinkimams. Aš tokią prielaidą darau, nors konkrečių jos planų nežinau, nes neturiu su ja jokio kontakto, kaip ir visi. Teigia V.Vasiliauskas.

„Tada buvo kita situacija. Dabar situacija yra visai kita“, – įsitikinęs V.Vasiliauskas. Pasak jo, be prezidento institucijos ryžtingų sprendimų, padėtis Lietuvos teisėsaugoje nepasikeis, todėl N.Venckienės siekis užimti šį postą būtų labai suprantamas.

Kada N.Venckienė galėtų sugrįžti į Lietuvą, pasak V.Vasiliausko, priklauso nuo to, ar ji ryšis prašytis politinio priegblosčio kitoje šalyje ir ar jis jai būtų suteiktas.

„Ji nebūtų pirmoji pasaulyje. Yra daug politinių pabėgėlių, kurie grįždavo ir tapdavo prezidentais. Pilna tokių atvejų istorijoje“, – paklaustas ar jam atrodo normalu, kad N.Venckienė bėga iš šalies, kurios prezidente vėliau tikisi būti, sakė V.Vasiliauskas.

Jis pabrėžė manantis, kad N.Venckienė šiuo metu negalėjo likti Lietuvoje, nes „visi procesai“ Lietuvoje buvo ne jos naudai.

„Pirmiausia teisiškai su ja susidoroti norima, o paskui ir fiziškai. Lietuvos kalėjimuose nė vienas žmogus nesaugus“, – pareiškė Seimo narys.

V.Vasiliauskas tikino, kad N.Venckienės buvimo vietą šiuo metu žino tik jos vyras Aidas Venckus.

N.Venckienė nuo balandžio 9 dienos, kuomet parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę, nebepasirodė Seime. Iš viso parlamentarė jau praleido 12 plenarinių posėdžių, Seimo vadovybė bei kanceliarija tvirtina neturinti dokumentų, kurie pateisintų jos nedalyvavimą. N.Venckienės kol kas neranda ir šaukimą apklausai norintys įteikti pareigūnai. Jie bando nustatyti N.Venckienės buvimo vietą, bet oficiali paieška kol kas neskelbiama.

Savo vadovės buvimo vietos tvirtina nežinantys ir „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovai. Šios frakcijos narys Valdas Vasiliauskas užsiminė, kad N.Venckienė yra JAV,  gali prašyti politinio prieglobsčio.

N.Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min