Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdemaras Tomaševskis lieka dirbti Europos Parlamente, Seime jį keičia Irina Rozova

Valdemaras Tomaševskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį susirinkusi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) Vyriausioji taryba nutarė, kad partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis turėtų atsisakyti Seimo nario mandato ir toliau likti dirbti Europos Parlamente.

Seime jį pakeis kartu su LLRA Seimo rinkimuose dalyvavusi Rusų aljanso atstovė, V.Tomaševskio padėjėja Irina Rozova.  

LLRA ketvirtadienį turėjo svarstyti, ar partijai verta dalyvauti koalicijoje, tačiau sprendimas dėl to nepriimtas.

„Sprendimai nepriimti dėl techninių priežasčių. Negavome koalicijos sutarties teksto. (...) Juozas Olekas iki posėdžio pradžios neatsiuntė teksto“, – V.Tomaševskis aiškino, kodėl neapsispręsta dėl jungimosi į koaliciją.

Partijos pirmininkas sako, kad LLRA taryba ketvirtadienį nekalbėjo ir apie galimybę energetikos ministru siūlyti Lietuvos ir Lenkijos elektros tiltą įgyvendinančios bendrovės „LitPol Link“ valdybos pirmininką, nepartinį Jaroslavą Neverovičių.

„Mes turime labai daug kandidatų, kurie gali užimti ministro postą, tarp jų ir Jaroslavas Neverovičius“, – teigė V.Tomaševskis.

2 ministrai arba vienas ministras ir krūva viceministrų

LLRA pirmininkas pareiškė, kad jo vadovaujama partija nekalba konkrečiai apie energetikos ministeriją.

Pasak jo, LLRA nuo seno yra apsisprendusi, kad norėtų vadovauti Ūkio, Žemės ūkio, Švietimo ir Susisiekimo ministerijoms ir kol kas šis sprendimas nėra pakeistas.

„Kol kas mes nesame galutinai apsisprendę“, – paklaustas, ar koalicijos siūloma Energetikos ministerija Lenkų rinkimų akcijai yra priimtina, sakė V.Tomaševskis.

LLRA pirmininkas sako neatsisakęs ankstesnės minties, kad Ūkio ir Energetikos ministerijos turėtų būti sujungtos, o dabar lenkams koalicijos siūloma Energetikos ministerija panaikinta.

„Jungimas būtų geras sprendimas. Mes nebijome dirbti ir opozicijoje“, – paklaustas, ką darytų, jei sujungus ministerijas, lenkai netektų posto Vyriausybėje, sakė V.Tomaševskis.

Primename, kad LLRA besijungianti prie Lietuvos socialdemokratų, Darbo ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijų formuojamos koalicijos pranešė trečiadienį.

Neoficialiai teigiama, kad LLRA derybose su koalicija nusileido ir sutiko gauti tik vieną ministro portfelį kartu pareikalavo 5–6 viceministrų postų.

„Arba du portfeliai, arba 5–6 viceministrų portfeliai“, – pripažino keliantis tokią sąlygą koalicijai V.Tomaševskis.

Anksčiau V.Tomaševskis yra pareiškęs, kad jo vadovaujama partija prie koalicijos dėtųsi tik gavusi du ministrų portfelius.

Papildyta 14.48 val.

Koalicijos partneriai perpiet toliau derybas su LLRA tęsė Seime. Po susitikimo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos vicepirmininkas Valentinas Mazuronis pareiškė, kad per valandą trukusį pasitarimą galutinis sprendimas taip ir nebuvo rastas.

„Daugiau mažiau visi dalykai aptarti, yra keletas klausimų likę su klaustuku. Susirinks partijų vadovai ir priims sprendimą. Tada bus viskas aišku“, – teigė jis.

V.Mazuronio teigimu, ketvirtadienio vakaro susitikime koalicijos partneriai tikisi išgirsti galutinius LLRA reikalavimus.

„Mes galų gale išgirsime aiškiai, ko jie nori, nes čia viskas priklauso nuo to, kaip skaičiuosi. Jei su tais viceministrais, kurie jų kuruojamom ministerijoje dirbs, tai panašiai ir išeina“, – paklaustas, ar realu LLRA gauti 5-6 viceministus, sakė „tvarkietis“.

Pasak V.Mazuronio, koalicija lieka prie minties LLRA siūlyti energetikos ministeriją.

„Manau, kad ne“, – paklaustas, ar lenkai gali gauti kito ministro portfelį, kalbėjo jis.

Primename, kad praėjusią savaitę trijų partijų lyderiai jau pasirašė koalicijos sutartį. Tiesa, ji pasirašyta be priedo, kuriame pasidalijamos ministerijos.

Preliminariai formuojamoje Vyriausybėje socialdemokratams tenka 7, Darbo partijai – 5, „Tvarkai ir teisingumui“ – 2 ministerijos.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius taps premjeru, Darbo partijos atstovas – Seimo pirmininku.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min