Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 1d. 13:30

Valdemaras Tomaševskis rado panašumų Darbo partijos ir egzaminų bylose

Valdemaras Tomaševskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė matąs panašumų teismų nagrinėjamose bylose dėl Darbo partijos juodosios buhalterijos ir lietuvių kalbos egzamino suvienodinimo.

Paklaustas, kokį mato koalicijos likimą po teismo sprendimo Darbo partijos byloje, V.Tomaševskis pareiškė, kad šios bylos likimu suinteresuoti konservatoriai.

„Aš manau, kad turime laukti teismo sprendimo, šiandien nekomentuosime šitų dalykų, gal konservatoriai ir nori, kad teismas išspręstų šitą problemą, kurios negali išspręsti pati partija. Žmonės nebepalaiko konservatorių rinkimuose, tai jie tikisi pagalbos, teismo paramos. Aš manau, kad tai pigus politikavimas. Apskritai labai blogai, kad teismai dažnai įtraukiami į politinius ginčus, politinius procesus“, – kalbėjo V.Tomaševskis.
 
„Kalbant apie Darbo partijos bylą, kalbant apie egzaminų suvienodinimą tautinių mažumų mokyklose, politikai bando per teismus priiminėti sprendimus, o tai nėra Vakarų demokratijos tradicija“, – pridūrė jis.

V.Tomaševskis teigia, kad jo vadovaujama partija lietuvių kalbos egzamino klausimą tebesiūlo spręsti keičiant įstatymą ir apskritai atšaukiant suvienodintą egzaminą.

„Seimas dar pernai po pateikimo pritarė mūsų siūlymui pakeisti Švietimo įstatymą, ir dabar šituos darbus reikia tęsti, priimti sprendimą po svarstymo ir galutinį įstatymą, ir grįžti prie senos įstatymo redakcijos, nes, kaip mes ne kartą kalbėjom, negali būti suvienodinto egzamino, kadangi gimtoji kalba visada bus gimtoji. Gimtąja kalba žmogus mąsto, formuluoja mintis, o kita kalba, net tokia svarbi kaip valstybinė, bus tik išmoktoji kalba, ir čia lygybės negali būti", – sakė V.Tomaševskis.

Valdančiajai koalicijai sprendimo dėl kitų metų lietuvių kalbos egzamino teks iš naujo ieškoti, nes Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pripažino, kad šiais metais vykusio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino užduotys tautinių mažumų mokyklų abiturientams palengvintos nepagrįstai.

Dėl to antradienį Seime į parlamentarų klausimus atsakyti pakviestas D.Pavalkis.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min