Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdemaras Tomaševskis Vilniaus mero rinkimų pirmajame ture laimėti šansų nemato

Valdemaras Tomaševskis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Valdemaras Tomaševskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio vadovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) savivaldos rinkimuose dalyvaus kartu su Irinos Rozovos vedamu „Rusų aljansu“. Pats V.Tomaševskis neatsisako būti kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose Vilniuje, bet laimėti jų jau pirmajame ture nemato galimybių.

„Tikimės teisioginiuose merų rinkimuose laimėti be antro rato Vilniaus rajone ir Šalčininkuose, kandidatuos dabartiniai merai. O kitose savivaldybėse, pavyzdžiui, Klaipėdoje, kur kandidatuoja I.Rozova, ir Vilniuje, kur esu iškeltas pats, ir Švenčionių rajone bei Trakų rajone mes planuojame patekti į antrą rinkimų turą“, – sakė V.Tomaševskis.

Iš viso LLRA ir „Rusų aljansas“ kandidatus žada kelti penkiolikoje Lietuvos savivaldybių. Daugiausia šansų laimėti rinkimus šios partijos, nors ir deklaruoja turinčios rėmėjų tarp visų tautybių rinkėjų, mato tose savivaldybėse, kurios pasižymi tautinių mažumų atstovų gausa.

A.Zuokas konkurentas, bet draugas

Dabartinį Vilniaus merą Artūrą Zuoką LLRA pirmininkas neslėpė laikantis pagrindiniu savo konkurentu kovoje dėl Vilniaus mero posto.

„Realiausias pretendentas yra A.Zuokas, bet mes rimtai pakovosime dėl šito posto. Scenarijus, kad antrame rate bus A.Zuokas ir mūsų partijos kandidatas, yra labai realus“, – pažymėjo V.Tomaševskis.

Tačiau, skirtingai nei visi kiti kandidatai į Vilniaus merus, V.Tomaševskis A.Zuoko darbus ne peikė, o gyrė.

Kritikuoti yra lengviausia, bet mes pažymime tik faktą, kad, lyginant su kitomis savivaldybėmis, ypač didžiosiomis, Vilnius tvarkosi geriausiai, – sakė V.Tomaševskis.

LLRA palaiko ypač gerus santykius su A.Zuoku ir šiuo metu priklauso valdančiajai koalicijai Vilniaus savivaldybėje. Pasak V.Tomaševskio, ši koalicija dirba „visai neblogai“.

„Kritikuoti yra lengviausia, bet mes pažymime tik faktą, kad, lyginant su kitomis savivaldybėmis, ypač didžiosiomis, Vilnius tvarkosi geriausiai. Aišku, yra specifinių problemų, labai didelė skola, bet ši skola tęsiasi nuo konservatorių laikų“, – kalbėjo jis.

Kartu jau kelerius metus

Kovą vyksiantys savivaldos rinkimai bus jau treti rinkimai, kuriuose šios partijos dalyvauja teikdamos bendrą kandidatų sąrašą.

Jos kartu dirba ir Seimo frakcijoje, kuri neseniai pasitraukė iš valdančiosios koalicijos, nors išsaugojo koalicine sutartimi jiems Seime deleguotus postus.

V.Tomaševskis sako, kad LLRA formaliai pasitraukus iš koalicijos partijos įtaka nė kiek nesumenko.

„Mūsų pasiūlymai ir būnant koalicijoje gulėjo stalčiuje. Niekas nepasikeitė. Nė vienas sprendimas, kuris buvo Vyriausybės programoje, nebuvo įgyvendintas“, – dėstė V.Tomaševskis.  

I.Rozova dar pridūrė, kad pasitraukusi iš koalicijos frakcija jaučiasi geriau, nes nebeturi laikytis jokių įsipareigojimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min