Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdininkai dirba statybvietėje?

Klaipėdos savivaldybė
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Klaipėdos savivaldybė
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Uostamiesčio savivaldybė, raginanti miestelėnus paisyti įstatymų, pati į juos spjauna. Jau 6 metus jos tarnautojai dirba netinkamose naudoti patalpose.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos kai kurie tarnautojai kasdien vyksta dirbti į patalpas, neįteisintas po rekonstrukcijos. Kitaip tariant, į statybvietę. Gyvybe rizikuoti priversti ir paprasti klaipėdiečiai, norintys deklaruoti gyvenamąją vietą ar turintys kitų reikalų miesto administracijoje.

Pagal Statybos įstatymą, pastatą galima naudoti tik tada, kai jis pripažįstamas tinkamu eksploatuoti. Tokią teisę suteikia Valstybės komisijos narių pasirašytas aktas. Savivaldybės pastatas Liepų gatvėje buvo rekonstruojamas 2001-2003 metais: įrengtas mansardinis aukštas, jame įkurti darbo kabinetai. Reikėjo keisti kai kurias pastato konstrukcijas, kad būtų galima pakelti stogą. Buvo išplėstas ir ketvirtas pastato aukštas, įrengtas liftas. Nors rekonstrukcija tarsi ir baigta, tačiau statinys iki šiol nėra pripažintas tinkamu naudoti. Komisija pastatą įvertins tik šiandien ir, jei neras pažeidimų, galbūt pripažins jį tinkamu naudoti.

Klaipėdos apskrities viršininko administracija buvo sudariusi komisiją, kuri rekonstruotą savivaldybės pastatą apžiūrėjo 2006 metų pabaigoje. Tuomet pripažinimo naudoti aktas nepasirašytas, nes pastabų dėl rekonstrukcijos pareiškė ugniagesiai. Kaip sakė Klaipėdos miesto priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus atstovas Česlovas Daukšas, jis neprisimenąs priežasčių, dėl kurių nepasirašė akto: „Matyt, dėl to, kad tuo metu ne visi darbai buvo baigti.“

Panašiai kalbėjo ir Klaipėdos miesto savivaldybės mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė, kuri iki 2007 metų dirbo savivaldybės administracijos direktore. Jos teigimu, rekonstrukcijos darbų priėmimo aktas nepasirašytas todėl, kad pastate esą nuolat vyko remonto darbai, todėl ir buvo laukta, kol jie bus baigti. Tik po to kreiptasi dėl komisijos sudarymo. Prašymas sudaryti komisiją Valstybinei statybos inspekcijai pateiktas tik šių metų sausio 26 dieną.

Už savavališką statinio naudojimą savivaldybė galėjo būti nubausta nuo 500 iki 5000 litų administracine bauda, tačiau Klaipėdos apskrities viršininko administracija jos neskyrė. Pasak šios institucijos atstovų, bauda miesto savivaldybei neskirta tik todėl, kad Statybos įstatymas reikalauja tinkamu naudoti pripažinti pastatą, o ne patalpas.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min