Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 18d. 14:15

Valdininkai mokomi ne visuomet taupant, neatsižvelgiant į ankstesnių mokymų naudą

Valdininkai ketina peržiūrėti kai kuriuos savivaldybės finansinius įsipareigojimus.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Valdininkų mokymas – dar vienas Valstybės kontrolės taikinys.

Valstybės tarnautojų mokymai Lietuvoje atliekami pagal nepatvirtintas programas, neįvertinus ankstesnių mokymų naudos, o jiems skiriamos lėšos ne visuomet naudojamos taupiai ir efektyviai, teigia Valstybės kontrolė.

Pasak įstaigos pranešimo, atliekant valstybinį auditą „Valstybės tarnautojų mokymas“ nustatyta, kad už valstybės tarnautojų mokymą atsakinga Vidaus reikalų ministerija (VRM) ir Valstybės tarnybos departamentas (VTD) neturi išsamios ir tikslios informacijos apie jų organizavimą bei apie tam tikslui panaudotas lėšas.

2008 metais mokymus valstybės tarnautojams organizavo mažiau negu pusė iš 176-ių VRM patvirtintų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų. Daugiausia tarnautojų mokėsi valstybės institucijų žinybiniuose mokymo centruose, kurie rengia ir specializuotus mokymus, kokių nesiūlo kitos kvalifikacijos tobulinimo įstaigos.

Paskaitas skaitantys valstybės tarnautojai dažnai tokį darbą dirba negavę savo darbdavio leidimo arba už tai gauna atlygį net tada, kai tokia prievolė nustatyta jų pareigybės aprašymuose.Analizuodami žinybinių mokymo įstaigų veiklą auditoriai nustatė, kad mokymo paslaugas jie dažniausiai perka pagal autorines sutartis, nors pagal įstatymą jos turėtų būti priskiriamos paslaugų teikimo sutartims – taip dėstytojams sudaromos prielaidos mokėti mažesnio dydžio gyventojų pajamų mokestį.

„Paskaitas skaitantys valstybės tarnautojai dažnai tokį darbą dirba negavę savo darbdavio leidimo arba už tai gauna atlygį net tada, kai tokia prievolė nustatyta jų pareigybės aprašymuose. Nustatyta atvejų, kai valstybės tarnautojai už perskaitytas paskaitas gavo atlygį iš tų žinybinių mokymo įstaigų, kurias patys prižiūri ir kontroliuoja – taip sudaromos prielaidos kilti viešų ir privačių interesų konfliktui“, – rašome pranešime.

Valstybiniai auditoriai atkreipė dėmesį, kad galiojantys teisės aktai teisę mokyti valstybės tarnautojus suteikia tik juridiniams asmenims. Tačiau kvalifikacijos tobulinimo įstaiga yra tik tarpininkas tarp dėstytojo ir įstaigos, siekiančios organizuoti savo tarnautojų mokymą, todėl galimybė mokymo paslaugas pirkti tiesiogiai iš fizinio asmens leistų sutaupyti tarpininkui tenkančią valstybės biudžeto lėšų dalį.

Pažymima, kad audito metu šią problemą pradėta spręsti – Seime įregistruotas įstatymo pakeitimo projektas, kurį priėmus fiziniai asmenys taip pat turėtų teisę mokyti valstybės tarnautojus.

„Valstybės kontrolės nuomone, VRM turėtų pertvarkyti valstybės tarnautojų mokymo sistemą, aiškiai apibrėžti kvalifikacijos tobulinimo įstaigoms keliamus reikalavimus, geriau panaudoti žinybinių mokymo įstaigų galimybes. Auditoriai akcentavo būtinybę tobulinti valstybės tarnautojų mokymo kokybės ir efektyvumo vertinimą“, – teigiama pranešime.

Valstybės tarnybos departamentui pasiūlyta nustatyti kvalifikacijos tobulinimo įstaigų veiklos ir mokymo proceso kontrolės priemones, kurios užtikrintų tinkamą mokymo kokybės priežiūrą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min