Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 24d. 10:55

Valdininkų skaičius nuo naujųjų nedidės

Antradienį senąją Klaipėdos savivaldybės tarybos sudėtį pakeisiantys poltikai kadenciją pradės viršplaniniu biudžetu.
15min.lt nuotr. / Klaipėdos savivaldybės taryba.

Ketvirtadienį Klaipėdos taryboje nepritarta idėjai didinti savivaldybės darbuotojų skaičių, nors ir argumentuota, kad to reikia dėl sunkmečiu išaugusio valdininkams tenkančio krūvio.

Prieš kurį laiką komitetuose buvo pateikta informacija dėl didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičius nustatymo: vietoje dabartinio 365,5 – 373,5. Naujos aštuonios pareigybės, tarybai pritarus, būtų buvusios įsteigtos nuo 2011 m. sausio 1 d.

Kaip teigė Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Artūras Žičkus, 4 darbuotojų reikia savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje, nes per ekonominį sunkmetį ženkliai padaugėjo besikreipiančių interesantų dėl pašalpų. Darbuotojų krūviai ženkliai padidėjo bei susidarė socialinių išmokų gavėjų eilės.

Vieno papildomo etato reikia Urbanistinės plėtros departamento Žemėtvarkos skyriuje. Kadangi pasikeitus Žemės įstatymui reikia darbuotojo vykdyti valstybės perduotas funkcijas.

Dar vieno etato buvo prašoma skirti Projektų skyriuje, rengiant įvairius projektus struktūrinei Europos Sąjungos paramai gauti neužtenka žmogiškųjų resursų.

Vieno darbuotojo prireikė ir Viešųjų pirkimų skyriuje. Esą per paskutinius metus ženkliai išaugo viešųjų pirkimų skaičius.

Reikalingas etatas ir Finansų bei turto departamente finansų valdymo ir buhalterinės apskaitos sistemos diegimo ir įgyvendinimo proceso organizavimui.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Aloyzo Každailevičiaus teigimu, naujų etatų reikia, kad pagerėtų gyventojų aptarnavimas, įsisavinami projektai ir panašiai. Kai kuriuose skyriuose darbuotojams našta yra per didelė ir nebesuspėjama organizuojant darbus.

Kai kurie tarybos nariai replikavo, kad esnat sunkmečiai nevertėtų išlaidauti naujiems etatams, o kaip ir visiems – stengtis susiveržti ir perskirstyti darbo organizavimą, kad jis būtų našesnis. Kiti kontraatakavo, kad verčiau patvirtinti papildomus etatus našesniam darbui, o ekonominei situacijai pagerėjus, esą vėl būtų galima sumažinti darbuotojų skaičių.

Tačiau galų gale tarybos posėdyje nebuvo pritarta savivaldybės etatų didinimui.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min