Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 14d. 17:39

Valdo Adamkaus dienoraštį iš interneto parsisiuntė daugiau žmonių, nei nusipirko

Valdo Adamkaus knyga
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / Valdo Adamkaus knyga
Praėjus vos savaitei po prezidento Valdo Adamkaus knygos „Paskutinė kadencija“ pristatymo, šis leidinys pasirodė failų dalinimosi svetainėse „Linkomanija“, „Torrent“ ir „Rapidshare“. Iš čia jas parsisiuntė kur kas daugiau skaitytojų, nei nusipirko knygynuose.

„Linkomanijoje“ V.Adamkaus knyga pasirodė tik šeštadienį, tačiau vos per dvi paras iš šios svetainės prezidento memuarus parsisiuntė 3,2 tūkst. žmonių, dar 1 tūkst. egzempliorių skaitytojai „nusipumpavo“ iš „Torrent.lt“.

Kiek knygos egzempliorių iškeliavo iš „Rapidshare“ – nežinia, tačiau vien pirmų dviejų svetainių teikiamų duomenų pakanka daryti išvadai, kad knygą iš interneto parsisiuntė daugiau žmonių, nei pirko knygynuose.

Akivaizdu, kad knygos populiarumas internete viršijo visą pirmąjį išleistą knygos tiražą, kuris tebuvo 3 tūkst. egzempliorių. Dėl tokio nelegalaus knygos platinimo leidykla „Tyto alba“, preliminariais skaičiavimais, galėjo patirti apie 200 tūkst. litų nuostolių.

Pirmadienį susidariusi situacija buvo aptarta leidykloje. Pasak leidyklos „Tyto alba“ atstovės spaudai Lolijos Spurgienės, su situacija, kai įtariama, kad knygos egzempliorius į internetą nuplaukė iš spaustuvės ar maketuotojų rankų, leidykla susiduria pirmą kartą.

„Anksčiau būdavo, kad knygos į internetą patekdavo nuskenuotos, tai tuomet būdavo nesugaunamųjų nuotykiai – visiškai bergždžias reikalas ieškoti platintojų. Dabar, kai „pdf“ failas nutekėjo, bandysime ieškoti nutekėjimo kanalų. Šiandien kalbėjomės ir su spaustuvės atstovais, kaip tai galėjo įvykti, bet jiems tai irgi pirmas kartas gyvenime, kai taip nutiko“, – sakė L.Spurgienė.

Pasak jos, Lietuvos leidyklos niekaip nėra apsaugotos nuo tokių nuostolių, nors knygų nutekėjimas į internetą vis dažnėja.

Leidykla žada, kad skaitytojus antrasis 5 tūkst. egzempliorių knygos tiražas turėtų pasiekti jau kitą savaitę.

Primename, kad V.Adamkus knygoje „Paskutinė kadencija“ atskleidė daugybę skandalingų savo valdymo detalių ir tuo metu kilusių minčių. Dėl šios knygos Generalinė prokuratūra paprašė Valstybės saugumo departamento pateikti išvadą, ar V.Adamkus savo knygoje neatskleidė valstybės paslapties. Jeigu kadenciją baigusiam prezidentui išvada bus nepalanki, prokurorai žada pradėti ikiteisminį tyrimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min