Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 18d. 12:48

Valdovų rūmams dovanota eksponatų už daugiau kaip 0,5 mln. Lt

Valdovų rūmai
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Valdovų rūmai

2009 m. sausio mėnesio pradėjusiam veikti jauniausiam Lietuvoje Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams šiais metais dosnūs mecenatai padovanojo arba perdavė 17 eksponatų, kurių bendra vertė viršija 0,5 mln. Lt. Iš viso nuo 2003 m. atkuriamiems Valdovų rūmams padovanotų eksponatų vertė siekia 2,2 mln. Lt. Tai yra visos Lietuvos nacionalinis turtas.

Šiuos eksponatus nuo 2003 m. atkuriamiems Valdovų rūmams dovanojo Lietuvos, Vokietijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos kolekcininkai, kultūrininkai, verslininkai: dr. Tomasz Niewodniczański, Edmundas Armoška, Andrejus Balyko ir Antanas Bosas su šeimomis, Valentinas ir Lilė Ramoniai, dr. Meinolf Siemer, Krokuvos Jogailos universitetas (rektorius prof. Karolis Musiolas ir Collegium Maius direktorius prof. Stanisławas Waltośas), Vidmantas ir Nerijus Staniuliai, Vitalijus Vėteris, kan. doc. teol. dr. Algimantas Kajackas, kun. Julius Sasnauskas OFM, Saulius Karosas, Vytautas Vepštas, teigiama pranešime spaudai.

Iki 2008 m. gautos dovanos buvo saugomos Lietuvos dailės muziejuje, o 2009 m. jos perduotos Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams, kurie ir toliau kaupia dovanas. Broliai Nicolas, George ir Oliver Ortiz Lietuvai taip pat padovanojo kunigaikščiams Sapiegoms priklausiusią taurę ir pageidavo, kad ji būtų eksponuojama atkurtuose Valdovų rūmuose. Su aukciono komisiniais mokesčiais ši taurė galėjo kainuoti apie 1 mln. Lt.

Nuo 2004 m. Valdovų rūmams 7 eksponatus taip pat yra nupirkęs Valdovų rūmų paramos fondas. Jis šioms vertybėms įsigyti išleido beveik 700 tūkst. Lt. Iš viso Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams įvairia forma yra padovanoti 28 eksponatai, kurių bendra vertė – apie 2,2 mln. Lt. Reikia pabrėžti, kad tai visos Lietuvos nacionalinis turtas – Gotikos, Renesanso, Baroko epochų Europos ir Lietuvos meno bei istorijos išskirtinės vertybės.

Dalis jų jau dabar eksponuojama Taikomosios dailės muziejuje, o kitos papildys Valdovų rūmų interjero vertybių ekspoziciją 2010 m. pradžioje. Tada numatytas ir mecenatams pagerbti skirtas renginys, o pačiuose Valdovų rūmuose netrukus bus įrengta mecenatų – eksponatų dovanotojų – vardus įamžinanti garbės lenta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min