Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdovų rūmams palikta pusė numatytos sumos, kiti pinigai padalyti bibliotekoms, muziejui ir teatrui

Valdovų rūmai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdovų rūmai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš šiemet numatytų 16 mln. litų Valdovų rūmams teks ne daugiau kaip pusė šios sumos. Kitus pinigus kultūros ministras jau padalijo bibliotekoms, muziejui ir teatrui.

Ministras Arūnas Gelūnas šią savaitę perskirstė Valdovų rūmų statybai skirtus asignavimus.

Kaip BNS informavo ministerijos Finansų ir turto valdymo skyriaus vedėja Veronika Virganavičiūtė, iš viso perskirstyti 7 mln. 347 tūkst. litų.

Anot jos, pinigai iš Valdovų rūmų paimami įstrigus jų statybai.

„Kaip žinote, dabar vyksta projektavimo darbai, projektas atskiriamas į dvi dalis. Kol šis darbas nebaigtas, negali toliau vykti ir statybos. Mūsų turimais duomenimis, iki metų pabaigos Valdovų rūmams gali būti panaudoti tik 8 mln. litų“, – BNS sakė V.Virganavičiūtė.

„Kiti mūsų objektai taip pat svarbūs, ir juos reikia baigti“, – teigė ministerijos atstovė.

Pagal A.Gelūno įsakymą, didžiausią sumą iš Valdovų rūmams numatytų asignavimų gaus Kauno valstybinis dramos teatras. Jo rekonstrukcijai papildomai bus skirta 4,14 mln. litų. Iš viso teatras šiemet tam tikslui galės išleisti 11,67 mln. litų.

Maironio lietuvių literatūros muziejaus Kaune rekonstrukcijai papildomai skirti 2 mln. litų. Muziejus iš viso pastatui remontuoti šiemet galės skirti 3,5 mln. litų.

Šiaulių apskrities P.Višinskio viešoji biblioteka pastatui atnaujinti papildomai gaus 1,2 mln. litų. Tokiu būdu jos rekonstrukcijos biudžetas šiemet sudarys 3,2 mln. litų.

Birželį kultūros ministras iš Valdovų rūmams numatytų lėšų 653 tūkst. litų skyrė Žydų bibliotekai.

Statybos darbai Valdovų rūmuose sustabdyti šių metų pradžioje, kai Viešųjų pirkimų tarnyba sutartyje su statybos rangovu Panevėžio statybos trestu (PST) aptiko daug pažeidimų ir pareikalavo sutartį nutraukti. Šiuo metu rengiami du projektai, kad būtų galima vieną dalį rūmų baigti statyti ir atiduoti naudoti. Kita rūmų dalis būtų atkurta vėliau.

Valdovų rūmų atstatymo kaina per dešimtmetį pabrango daugiau nei tris kartus – nuo 114 iki 367 mln. litų. Dėl galimų įstatymų pažeidimų kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.

Už rūmų atstatymą atsakinga Vilniaus pilių direkcija teigia, kad galutinai baigti brangiausią Lietuvoje istorinį reprezentacinį muziejų, pirminiais skaičiavimais, reikėtų dar apie 110 mln. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min