2011-11-17 12:23

Valdovų rūmų dalį PST turėtų baigti už 29,2 mln. litų

Statybų bendrovė Panevėžio statybos trestas (PST) baigiamuosius darbus vienoje Valdovų rūmų dalyje turėtų atlikti už 29,262 mln. litų.
Valdovų rūmai
Valdovų rūmai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

PST pranešė, kad trečiadienį pasirašė tai numatančią sutartį su Vilniaus pilių direkcija. Darbų pabaiga numatoma 2013 metų gegužę.

Projektuotojai anksčiau teigė, kad daliai Valdovų rūmų muziejaus užbaigti prireiks beveik 32 mln. litų.

Šiemet Valdovų rūmų statybai valstybės biudžete buvo numatyta 16 mln. litų, tačiau pinigai liko beveik nepanaudoti, nes metų pradžioje darbai buvo sustabdyti, Viešųjų pirkimų tarnybai dėl aptiktų pažeidimų reikalaujant nutraukti sutartį su rangovu PST. Pusė šios sumos – 8 mln. litų – jau perskirstyta kitoms kultūros įstaigoms.

Viliamasi dalį Valdovų rūmų baigti iki 2013 metų antrojo pusmečio pradžios, kai Lietuva pradės pirmininkauti Europos Sąjungai.

Pradinė 114 mln. litų Valdovų rūmų statybos kaina per dešimtmetį išaugo daugiau nei tris kartus. Dėl galimų įstatymų pažeidimų kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą