2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 08 14

Valdovų rūmų pabaigimui prireiks dar 12 mln. litų

Papildomiems Valdovų rūmų darbams artimiausiu metu planuojama skirti iki 3 mln. litų. Projekto vykdytojai skaičiuoja, jog visiškam rūmų užbaigimui reikės dar apie 12 mln. litų.
Valdovų rūmai
Valdovų rūmai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Apie papildomus darbus, kurie perkami iš projekto rangovo „Panevėžio statybos tresto“ (PST), centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė projektą įgyvendinanti valstybės įmonės „Vilniaus pilių direkcija“.

Įmonės laikinasis direktorius Danius Malinauskas BNS sakė, kad papildomų darbų kaina neturėtų viršyti 5 proc. visos sutartyje su PST numatytos sumos (61,3 mln. litų.), t.y. apie 2,9 mln. litų.

Dalis papildomų darbų turėtų būti pradėti jau šiemet, o visiškam rūmų užbaigimui reikėtų dar 12 mln. litų

Pasak jo, dalis papildomų darbų turėtų būti pradėti jau šiemet, o visiškam rūmų užbaigimui reikėtų dar 12 mln. litų.

„Mes sakome, kad turėtų 75 milijonų litų (antrajame statybų etape – BNS) užtekti Valdovų rūmams užbaigti (...). Yra nupirkta darbų už 61 mln. litų su trupučiu, reikia dar už 12 mln. litų nupirkti, bet tai nebūtų susiję su jokiais papildomais darbais“, –  sakė jis.

D.Malinausko teigimu, esant pastoviam finansavimui statybos darbai būtų baigti iki 2018-ųjų.

Valdovų rūmų statybų projektą vykdo viena didžiausių Lietuvoje statybos grupių Panevėžio statybos trestas ( PST). PST grupės įmonė „Vilniaus papėdė“ 2000 metais buvo pasirašiusi visų Valdovų rūmų statybos darbų sutartį, tačiau 2010-aisiais Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nustatė, kad pasirašant sutartį buvo padaryta klaidų, todėl nurodė ją nutraukti.

Kultūros ministerijos iniciatyva 2011 metais nuspręsta Valdovų rūmų atstatymo darbus padalyti į dvi – A ir B dalis. „Vilniaus papėdei“ leista užbaigti A dalies darbus, ir tuomet, įgyvendinant VPT nurodymus, sutartis su bendrove buvo nutraukta.

Iš viso nuo projekto įgyvendinimo pradžios Valdovų rūmų atkūrimui jau išleista 269 mln. litų

2013 metų kovą pasirašyta 61,3 mln. litų sutartis tiesiogiai su PST dėl Valdovų rūmų B dalies statybų, darbus tuomet numatyta baigti iki 2017-ųjų pabaigos.

Iš viso nuo projekto įgyvendinimo pradžios Valdovų rūmų atkūrimui jau išleista 269 mln. litų.

Prieš 200 metų nugriauti Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmai atkuriami virš 1987-2001 metais atkastų rūmų liekanų. Tai Vilniaus pilių komplekso sudėtinė dalis – kunigaikščių rūmai, stovėję tarp Katedros ir Pilies kalno. Rūmai susideda iš keturių korpusų su uždaru kiemu.

Sprendimas atstatyti Valdovų rūmus sulaukė prieštaringų vertinimų ir visuomenėje, ir tarp istorikų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min