Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo valdybos narys: dar mažinti parlamento biudžetą galėtume nebent atsisakydami vandens ir elektros (Atnaujinta 13.20 val. )

Fontanas prie Seimo
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gavę Seimo kanceliarijos pasiūlytą kitų metų parlamento biudžeto projektą, Seimo valdybos nariai pabandė dar labiau sumažinti išlaidų planą. Užsimota pasiūlytą 81,38 mln. Lt sumą apkarpyti iki 80,5 mln. Lt. Seimo vadovai tikina, kad daugiau nišų taupyti praktiškai nebėra.

„Valdybos nariai buvo gavę projektą, buvo prašymas dar sumažinti tą išlaidų procentą pagal galimybes, kur įmanoma, nes noriu priminti, kad jau formuodami 2010 metų biudžetą buvome išlaidas žymiai daugiau susimažinę negu kitos institucijos. Negana to, yra tam tikros pozicijos, kur negalime sumažinti išlaidų daugiau, nes tai fiksuota įstatymų būtinybės, t. y. ir Seimo narių, ir jų padėjėjų darbo užmokestis“,  – ketvirtadienį sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Pasak parlamento vadovės, daugiau nei milijoną pavyko nukirpti dar mažinant išlaidas komandiruotėms, transportui išlaikyti, užsienio svečių priėmimui, tarptautinių renginių organizavimui ir kitiems poreikiams, atsisakyta įsigyti bet kokio turto. „Noriu priminti, kad Lietuva pirmininkaus ESBO ir norime nenorime yra tarptautiniai įsipareigojimai, kuriuos turime vykdyti. Svečių turėsime ne dešimtimis, o šimtais. Toliau – pasiruošimo darbai pirmininkavimui Europos Sąjungoje, bus ne vienas renginys. Taip pat Sausio 13-osios 20-metis, okupacijos 70-metis. Renginiai gal bus kuklesni, kukliai priimant svečius, kaip šiemet buvo minimas Kovo 11-osios jubiliejus“,  – kalbėjo I.Degutienė. Anot jos, palyginti su šių metų Seimo biudžetu, nepadidintas nė vienos eilutės finansavimas.

Papildyta 13.20 val. Seimo kancleris Jonas Milerius pasakojo, kad formuojant kitų metų Seimo biudžeto projektą buvo remiamasi šių metų duomenimis: „Paėmėme pusės metų balansą ir aiškiai matėsi, kur mums trūksta lėšų, kur galima taupyti.“ Jis taip pat tikino, kad nebegalima taupyti ir kanceliarijos darbuotojų sąskaita. Esą jei būtų nuspręsta bent 10 proc. mažinti darbo užmokesčio fondą, „pasekmės būtų neįsivaizduojamos“ – reikėtų atleisti apie pusę kanceliarijos darbuotojų. Iš viso Seime dirba apie 1,1 tūkst. žmonių, tačiau kanceliarijos darbuotojai sudaro tik apie pusę jų. Likusieji yra parlamentarai ir jų politinio pasitikėjimo darbuotojai. Jų atlyginimai mokami iš parlamento biudžeto, bet juos reguliuoja kiti įstatymai.

Panašu, kad parlamento išlaidų karpymui priekaištų neturi net opozicija. „Rezervus tikrai sudėtinga rasti, nebent atsisakytume vandens, elektros, nuotekų“, – sakė Seimo opozicijos lyderis Vytautas Gapšys. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min