Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 29d. 14:13

Valdžia bando gelbėti verslą

Bankrotas
Photos.com nuotr. / Bankrotas

Valdantieji deklaruoja labiau atsigręžiantys į verslą: trečiadienį kelias valandas ministrai svarstė, kaip pagerinti sąlygas sunkmetį išgyvenančiam verslui.

Aplinkos ministerija Vyriausybei pasiūlė sukurti paprastesnes detaliojo planavimo procedūras: nustatyti sąlygas, kai nereikia rengti detaliųjų planų, sugriežtinti teritorijų planavimo dokumentų patvirtinimo arba motyvuoto nepatvirtinimo terminus, išplėsti atvejus, kai bendrieji planai nekeičiami; nustatyti paprastesnę statybos leidimų išdavimo tvarką.

Pasak Saulėtekio komisijai vadovaujančio ūkio ministro Dainiaus Kreivio, galutinį sprendimą dėl šio priemonių paketo numatoma priimti per porą mėnesių.

Sieks dar lankstesnių darbo santykių

Pasitarimo metu ministrai svarstė, kaip geriau būtų sumažinti biurokratinę verslo naštą. Tarp pasiūlymų buvo galimybė atsisakyti privalomojo darbuotojo pažymėjimo, susiaurinti Darbo inspekcijos kompetenciją iki darbo saugos klausimų.

Taip pat svarstoma supaprastinti darbuotojų priėmimą ir atleidimą iš darbo – esą tai padės darbdaviams sukurti daugiau naujų darbo vietų. Darbo laiką įmonėje siūloma reguliuoti darbdavio ir darbuotojo sutarimu.

Atsisakoma nereikalingų reguliavimų, kurie dažnai padaro darbo santykius tiek nelanksčius, kad ypač esant sunkmečio laikotarpiui neleidžiama išsaugoti darbo vietų. Jei darbdaviui reikia pasirinkti tarp visos darbo apimties ar bankroto, labai dažnai einama darbo vietų mažinimo keliu, – kalbėjo A.Kubilius.„Atsisakoma nereikalingų reguliavimų, kurie dažnai padaro darbo santykius tiek nelanksčius, kad ypač esant sunkmečio laikotarpiui neleidžiama išsaugoti darbo vietų. Jei darbdaviui reikia pasirinkti tarp visos darbo apimties ar bankroto, labai dažnai einama darbo vietų mažinimo keliu“, – apie darbo santykių liberalizavimo būtinybę kalbėjo premjeras Andrius Kubilius. Pasak premjero, Lietuva, Pasaulio banko duomenimis, pagal darbo santykių lankstumo kriterijų užima 127 vietą tarp visų pasaulio valstybių.

Teigia atsižvelgsiantys į profsąjungų nuomonę

Pasiūlymų dėl darbo santykių liberalizavimo bus laukiama iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei iš Trišalės tarybos.

„Nutarta, kad pertekliniai biurokratiniai reikalavimai dėl darbo santykių, kuriuos galima spręsti ne ginčo tvarka, ateinančią savaitę bus tvirtinami per Vyriausybės posėdį, o kiti klausimai, kurie yra ypač svarbūs profsąjungoms, pirmiausia bus derinami tarp Saulėtekio komisijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Pasiekta bendra Vyriausybės pozicija bus svarstoma Trišalėje taryboje“, – žadėjo D.Kreivys.

15min.lt primena, kad Seime jau svarstomos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktos Darbo kodekso pataisos, kuriomis palengvinamas darbuotojo atleidimo iš darbo klausimas, laisvėja išeitinės pašalpos mokėjimo terminas, dauguma darbdavio ir darbuotojo santykių reguliavimo aspektų perkeliami į kolektyvinę sutartį.

Skatins šeimos verslą

Pasitarime aptartas ir Finansų ministerijos pasiūlytas įstatymo projektas, kuriuo siekiama, kad šeimoms, pirmą kartą pradėjusioms verslą, būtų leidžiama vėliau sumokėti kai kuriuos mokesčius.

„Numatomi mokesčių kreditai šeimos įmonėms. Pirmaisiais metais 80 proc. mokėtinų mokesčių sumos, antraisiais metais – 50 proc. mokėtinų mokesčių sumos, trečiaisiais – 30 proc. Šios lengvatos būtų taikomos smulkiosioms šeimos įmonėms, kuriose dirba nuo 2 iki 10 žmonių“, – aiškino finansų ministras Algirdas Šemeta.

Finansų ministerija taip pat lengvins įmonių, neišgalinčių sumokėti mokesčių, padėtį. Ūkio subjektams, turintiems mokesčių nepriemokų, nereikės privalomai mokėti einamųjų mokesčių, taip pat prašymą dėl mokesčių nepriemokos atidėjimo pateikti bus galima iš anksto.

Ūkio ministras A.Kreivys tikisi, kad per kelis mėnesius Vyriausybėje, rengiant reguliarius pasitarimus, skirtus verslo sąlygoms lengvinti, bus sukaupta pakankamai įstatymų projektų, kad Verslo pavasaris prasidėtų ir Seime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min