Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 4d. 10:04

Valdžia keis mokesčius (atnaujinta 19.37 val.)

Du šimtai litų
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Seimui pritarus, nauja mokestinė tvarka bus taikoma jau šių metų gyventojų pajamoms.

Trečiadienį posėdyje Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtiems Gyventojų pajamų ir Pelno mokesčių bei Sveikatos draudimo įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama supaprastinti metinio neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) skaičiavimo tvarką bei sveikatos draudimo įmokų mokėjimo sąlygas. Šiems įstatymų pakeitimams dar turi pritarti Seimas.

Vyriausybė pritarė NPD skaičiavimo tvarkos pakeitimui. Jeigu tam pritars ir Seimas, bus apsižvelgiama tik į gyventojų apmokestinamąsias pajamas. Tai reiškia, kad pensijos, alimentai ir socialinės pašalpos į NPD skaičiavimą nebus įtraukiamos.

Negalią turintiems gyventojams nustatytas individualus NPD. I grupės invalidumą turintiems žmonėms planuojama įvesti 700 NDP, II grupės – 600 Lt.

Fiksuotas privalomasis sveikatos draudimas

Pakeisti įstatymai įsigalios iškart ir bus taikomi jau šių metų pajamoms.Dar praėjusią savaitę valdžia su smulkiaisiais verslininkais ir prekybininkais susitarė, kad bus atsisakyta idėjos nustatyti 9 proc. privalomojo sveikatos draudimo įmoką nuo gaunamų pajamų pagal verslo liudijimą dirbantiems asmenims. Vietoje to bus nustatytas fiksuotas mėnesinis mokestis – 72 Lt/mėn., o papildomų sveikatos draudimo įmokų nuo metinių pajamų mokėti nereikės.

Smulkiesiems verslininkams bus siūloma taikyti pereinamąjį socialinio draudimo įmokų mokėjimo laikotarpį. Individualių įmonių savininkams šiemet reikėtų mokėti trečdalį įprasto „Sodros“ tarifo, t.y. 10 proc., kitais metais – 20 proc., o nuo 2011 – pilną tarifą (28,5 proc.).

Taip pat bus nustatytos „Sodros“ mokesčio lubos – pajamos, viršijančios 8928 Lt bus neapmokestinamos. Asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimus, „Sodrai“ mokės fiksuotą 180 Lt mokestį.

Pataisos – šių metų pajamoms

Visas įstatymo pataisų paketas bus siūlomas Seimui jau šios neeilinės sesijos metu. Pakeisti įstatymai įsigalios iškart ir bus taikomi jau šių metų pajamoms.

„Tikiuosi, kad pataisos bus apsvarstytos šioje neeilinėje sesijoje ir Seimas priims atitinkamus sprendimus. Noriu pabrėžti, kad šios pataisos, jei jos bus priimtos, jos bus taikomos šių metų pajamoms ir visos šių metų pajamos bus apmokestinamos pagal šiuos pataisytus įstatymus“, – po Vyriausybės posėdžio šnekėjo finansų ministras Algirdas Šemeta.

Gyventojams nenuolaidžiauja

Pasak ministro, dabartiniai gyventojų pajamų mokesčio, pelno mokesčio ir privalomojo sveikatos draudimo mokesčio įstatymų pakeitimai nėra nuolaidžiavimas tam tikroms visuomenės grupėms, reiškusioms nepasitenkinimą.

„Tikrai nėra jokio nuolaidžiavimo. Ne kartą jau sakiau, kad principinės nuostatos tiek dėl išlaidų dalies mažinimo, tiek dėl mokestinių įstatymų ir toliau lieka galioti. Mes tiesiog pataisome tas vietas kurios ne visiškai atspindi mūsų pačių Vyriausybės programos nuostatas“, – teigė finansų ministras.

Pasak jo, smulkusis verslas neturi būti apkraunamas papildomais buhalteriniais skaičiavimais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min