Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdžia neturi lėšų dantų protezavimui

Kompensuojamo dantų protezavimo Klaipėdoje laukia daugiau nei 8 tūkst. žmonių.
"15min" nuotr. / Kompensuojamo dantų protezavimo Klaipėdoje laukia daugiau nei 8 tūkst. žmonių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Norėdama sumažinti laukiančiųjų kompensuojamo dantų protezavimo eilę, Klaipėdos stomatologijos poliklinika savivaldybės prašo skirti lėšų. Šiuo metu eilėje laukia 8400 žmonių, o protezavimo procedūra šiemet atlikta vos 426 pacientams.

Siekiant sumažinti pensininkų, vaikų ir neįgaliųjų, kurie pretenduoja į kompensuojamą gydymą, skaičių, medikai prašo Klaipėdos savivaldybės pagal galimybes skirti lėšų. Negavus pinigų iš miesto biudžeto, mažesnę sumą dantų protezavimui socialiai remtiniems žmonėms skiria ir Teritorinė ligonių kasa. Anot Klaipėdos stomatologijos poliklinikos vyriausiosios gydytojos Gražinos Macnorienės, kai neparemia savivaldybė, tada ir Teritorinė ligonių kasa iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo skiria trečdaliu mažiau pinigų.

Savivaldybė pinigų neskyrė ir pernai, dėl to dantų protezavimui iš draudimo fondo buvo skirta 300 tūkst. litų mažiau nei galėta gauti – tai yra, 1 mln. 700 tūkst. Lt. Pernai pagal šią programą dantų protezavimo paslaugų suteikta beveik tūkstančiui žmonių.

Šiemet iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo skiriama dar mažiau pinigų – kiek daugiau nei milijonas litų. Vakar Klaipėdos savivaldybės Socialinių reikalų komitete buvo prašoma skirti lėšų ir iš miesto biudžeto. Tačiau prašymas greičiausiai bus neišpildytas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min