Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 8d. 09:23

Valdžia taisosi: vietoj motinystės išmokų „lubų“ siūloma įvesti „grindis“

Andrius Kubilius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Kubilius

Valdantieji, koreguodami taupymo planus, dar kartą keičia siūlomą motinystės išmokų mažinimo konsepciją.

Po koalicijos pusryčių trečiadienį premjeras Andrius Kubilius žurnalistams teigė, kad šiuo metu diskutuojama dėl vadinamajame Nacionaliniame susitarime išvardytų taupymo priemonių, tačiau didelių prieštaravimų tarp valdančiųjų partnerių neiškyla, ginčijamasi tik dėl smulkmenų.

Pasak premjero, liberaliosios koalicijos partijos siūlytų „Sodros“ mokestį didinti ne trimis, o dviem procentais, dirbančių pensininkų pensijas kirpti daugiau nei nedirbančių. „Iš esmės didelių skirtumų nėra, skiriasi tik detalės ir bendras efektas, kaip mes vadiname, 2010 metais, jei viską įgyvendintume, būtų daugiau nei 5 mlrd. Lt“, – kalbėjo A.Kubilius.

Didžiausi pakeitimai siūlomi dėl motinystės (tėvystės) išmokų mažinimo. Iš pradžių valdantieji kalbėjo apie išmokų mažinimą jau dabartinėms mamoms ar tėvams iki 85 ar 50 proc., paskui perėjo prie išmokų „lubų“ įvedimo, o šiuo metu kalba apie dar vieną konsepciją, dėl kurios didelių ginčų koalicijoje nekyla.

Planuojama išmokas mažinti būsimoms mamoms nuo ateinančių metų gegužės mėnesio, pirmaisiais metais jos siektų 85 proc., antraisiais – 50 proc. dabartiniais įstatymais priklausančio dydžio. Kaip vienas saugiklių mažas pajamas gaunantiems žmonėms būtų įvedamos išmokų „grindys“ – motinystės (tėvystės) išmoka negalėtų būti mažesnė nei 800 Lt.

Dabartinėms motinoms ar tėvams išmokos mažėtų maždaug dešimtadaliu. „Tai sumažina taupymo efektą, bet mes manome, kad konstitucinius teisėtų lūkesčių principus turime vertinti ir nesusikurti problemų ateityje“, – teigė ministras.

Anot jo, nesiėmus taupymo priemonių, blogiausiu atveju valstybės skola 2012 metais siektų 67 procentus BVP.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min