Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdžia užsimojo per dešimtmetį triskart sumažinti kyšininkavimą

Eurai
123rf.com nuotr. / Kyšis
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimas antradienį patvirtino Nacionalinės kovos su korupcija 2015-2025 metų programą, kuria per dešimtmetį tikimasi triskart sumažinti kyšininkavimą. Programoje įrašytas siekis, kad 2025 metais Lietuvos gyventojų, įmonių vadovų ir valstybės tarnautojų, teigiančių, kad per pastaruosius penkerius metus davė kyšį, būtų ne daugiau kaip 10 procentų.

2014 metais kyšį pripažino davę 45 proc. – gyventojų, 14 proc. – įmonių vadovų, 35 proc. – valstybės tarnautojų.

Norima, kad programos pabaigoje gyventojų, nurodžiusių, kad kyšis padeda spręsti problemas, būtų ne daugiau kaip 33 proc. 

Dokumente užsibrėžta pasiekti, kad Lietuvos korupcijos suvokimo indeksas 2025 metų būtų ne mažesnis nei 70 balų, 2014 metais jis buvo 58 balai. Norima, kad programos pabaigoje gyventojų, nurodžiusių, kad kyšis padeda spręsti problemas, būtų ne daugiau kaip 33 proc. Pernai taip manė daugiau negu pusė (55 proc.), pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Nutarimu įtvirtinti šeši programos tikslai: siekti didesnio viešojo sektoriaus valdymo efektyvumo, skaidrumo ir atskaitingumo; užtikrinti atsakomybės neišvengiamumo principo taikymą; mažinti administracinę naštą ūkio subjektams; užtikrinti sąžiningą konkurenciją; didinti skaidrumą, mažinti ir šalinti korupcijos pasireiškimo galimybes sveikatos priežiūros srityje; didinti visuomenės nepakantumą korupcijai ir skatinti visuomenę įsitraukti į antikorupcinę veiklą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min