Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdžia vėl žada imtis diržų veržimosi

Anot K.Glavecko – prieš NT mokestį bus lygūs ir prezidentas, ir pensininkas.
Martyno Vizbelio/Scanpix nuotr. / K.Glaveckas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausį ir vasarį nesurinkusi planuotų pajamų Vyriausybė pradėjo rengti patikslintą biudžeto projektą.

Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Kęstučio Glavecko,  patikslintas projektas Seimui bus pateiktas dar šio mėnesio pabaigoje. K.Glaveckas prognozuoja, kad valstybei teks dar sykį gerokai sumažinti valdymo išlaidas, tačiau esą jau rudeniop ekonomikos kritimas šalyje turėtų būti sustabdytas.

K.Glaveckas pavirtino, kad ir iš JAV, ir iš Europos ateina žinių apie trečią nuosmukio bangą. Tačiau Lietuvoje esą ekonomikos smukimas gali stabilizuotis jau liepą–rugpjūtį.

Išlaidas vėl apkarpys

Pasak K.Glavecko, iš naujo peržiūrėjus biudžetą valstybės išlaidos turėtų sumažėti 2,5 mlrd. litų. Bus mažinamas finansavimas valdymui, dar sykį apkarpyti biudžetinių įstaigų darbo užmokesčio fondai. Vyriausybė vakar nusprendė valdžios institucijose panaikinti apie 800 laisvų etatų, tačiau to, anot K.Glavecko, neužteks: darbuotojų bus atleidžiama  ir iš Seimo, ir iš Vyriausybės kanceliarijos, ir iš ministerijų.

Kompanijos naudojasi savo monopoline padėtimi ir siurbia žmonių pinigus, – sakė K.Glaveckas.Bus inventorizuojamos visos valdžios programos ir daugelio funkcijų atsisakyta. Tuo tarpu patikslintame biudžete koreguoti mokesčius planų nėra.

Monopolininkai klesti

Pasak K.Glavecko, krizės laikotarpiu sumažėjus vartojimui turėtų mažėti ir kainos. Šalyse kaimynėse, pvz., Lenkijoje, taip ir atsitiko. Tuo tarpu Lietuvoje įsigalėję monopolininkai kainų nemažina. Todėl, K.Glavecko nuomone, reikia peržiūrėti Konkurencijos tarybos veiklą, nes, pavyzdžiui,  degalų rinkoje galima įžvelgti monopolinių susitarimų.

Anot K.Glavecko, būtina nustatyti, kad kas mėnesį būtų peržiūrimos šilumos kainos.  Abejonių esą kelia ir kitų paslaugų tarifai. „Šiukšlių išvežimą brangina tiesiog dienomis, nors pagrindo nėra – degalai nepabrango, atlyginimų darbuotojams nedidina. Kompanijos naudojasi  savo monopoline padėtimi ir siurbia žmonių pinigus“, – piktinosi seimūnas.

K.Glaveckas pridūrė, jog Europos Sąjunga galbūt ir palaimintų ankstesnį euro įvedimą Baltijos šalyse, tačiau keitimo santykis esą mums gali būti nustatytas labai nepalankus – pavyzdžiui, 7 litai už eurą ar panašiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min