Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 18d. 06:30

Valdžios bokštas šildo saviškių kišenes

Savivaldybė kaltinama permokanti už savo dangoraižio nuomą taip siekdama paremti savo įmonę – Vilniaus vystymo kompaniją.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Savivaldybė kaltinama permokanti už savo dangoraižio nuomą, taip siekdama paremti savo įmonę – Vilniaus vystymo kompaniją.

Du milijonai litų. Maždaug tiek per metus sostinės valdžia permoka už savivaldybės pastato nuomą. Ši suma atitenka Vilniaus vystymo kompanijai (VVK), glaudžiai susijusiai su miesto valdžia. Pasigirdus tokiems įtarimams, valdininkai suskubo neigti savo kaltės.

Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai atlikus VVK ribotos apimties finansinį auditą kontrolierius Šarūnas Skučas pareiškė: siekdama neleisti bankrutuoti VVK, Vilniaus valdžia permoka už savo pastato nuomą. Už dangoraižį Konstitucijos prospekte savivaldybė moka VVK, kuri atsiskaito su paskolą suteikusiu banku. Remiantis šia schema bendrovės kišenėje per metus nusėda apie 2 mln. Lt.

„Tokia schema sugalvota tam, kad dirbtinai padėtų išlaikyti VVK. Juk savivaldybė galėtų tiesiogiai su banku pasirašyti sutartį. Nors tarpininkas čia visiškai nereikalingas, jam papildomai mokama“, – teigė Š.Skučas.

Kokia tikroji kaina?

Tikrintojų duomenimis, administracinių savivaldybės patalpų nuomos kaina yra 39 Lt už kv.m per mėnesį be PVM. Remiantis 2009 m. atliktu nepriklausomu tokių nekilnojamojo turto nuomos paslaugų vertinimu, vidutinis biuro patalpų nuomos mokestis Vilniuje buvo 35–45 Lt už kv.m per mėnenį A klasės patalpose ir 20–35 Lt už kv.m B klasės patalpose. Kadangi savivaldybės patalpos yra priskiriamos B klasės patalpoms, nuomos kaina galėtų būti net 11,5 Lt už kv.m mažesnė. Todėl per metus miestas sutaupytų apie 2 mln. Lt.

Š.Skučas įsitikinęs, kad valdininkai galėtų išsiderėti mažesnę nuomos kainą, jeigu neremtų VVK: „Savivaldybei, matyt, reikalinga tokia įmonė, kuri prižiūri vykdomus projektus, tačiau iš tos priežiūros neišgyvena, tad jai „dovanojama“ šiek tiek pinigų.“

Tačiau savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas tokius priekaištus atmeta – esą sutartis sudaryta dar Artūro Zuoko vadovavimo laikais pastačius dangoraižį, bet nuomos mokestis savivaldybei nustatomas pagal rinkos įkainius. Iš gaunamos sumos VVK privalo sumokėti išperkamosios nuomos mokestį išperkamosios nuomos bendrovei.

Sutartis keisis po 2014-ųjų

milenas

V.Milėnas: mes mokame Vilniaus vystymo kompanijai nuomos mokestį, kuris nustatomas remiantis rinkos kainomis. Juliaus Kalinsko/„15min“ nuotr.

„Mes mokame VVK nuomą, nustatytą remiantis rinkos kainomis. 2014 metais baigsis išperkamosios nuomos sutartis. Tuomet savivaldybės taryba turės spręsti, ką toliau daryti. Mokėti savo įmonei nuomos mokestį, kai paskola jau bus sumokėta, būtų nelogiška“, – teigė V.Milėnas.

Paklaustas, ar mato galimybių nuomos kainą sumažinti taip, kaip siūlo kontrolierius, V.Milėnas tvirtino, kad tai nuspręsti teks miesto tarybai. Direktorius neatmetė, kad VVK uždirba nuomodama pastatą savivaldybės administracijai, tačiau teigė, jog tai tėra 1–2 proc. visos sumos, o ne du milijonai per metus.

„Jeigu mes tik nuomotumės patalpas, o ne siektume jas išpirkti, galėtume jų atsisakyti ir kraustytis kitur. Gal tada ir būtų pigiau. Bet turėdamas omeny, kad reikėtų perkraustyti komunikacijas, ryšių sistemas, nemanau, kad tai būtų įmanoma“, – svarstė V.Milėnas.

Naujas, bet skylėtas

Į daugiaaukštį Konstitucijos prospekte savivaldybės administracija persikraustė 2004 metais, jo statybos tuomet kainavo apie 74 mln. Lt. Dabar mokama likusi pastato kainos dalis – kasmet beveik 8 mln. Lt.

Tiesa, brangiai kainavęs nesenas statinys jau kelia šeimininkams rūpesčių. Vasarą ėmė trupėti Europos aikštės laiptai, teko remontuoti ir požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. „Kapitalinio remonto dar nereikia daryti, bet yra kai kurių konstrukcinių trūkumų, remontuojame rūsį, nes vanduo truputį sunkiasi, buvo nusilupusios kelios plokštės, viską sutvarkė, pritvirtino iš naujo. Juk ir namą pasistačius kitąmet jau reikia kažką daryti. Tai yra normali eksploatacinė būsena ir nieko ypatingo čia nėra“, – tvirtino V.Milėnas.

Prieš metus savivaldybės vadovai buvo užsimoję pastatą parduoti ir tada patalpas nuomotis iš būsimo šeimininko. Taip tikėtasi užkamšyti biudžeto skyles, bet vėliau politikai šios minties atsisakė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min