Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdžios kaita skurdina miestą

Pirmą kartą savivaldos istorijoje prisiekę Vilniaus tarybos nariai renka naują sostinės vadovą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pokyčiai Vilniaus savivaldybės vadovybėje miesto biudžetui kainuos per 100 tūkst. Lt.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujiems vadovams Vilniaus savivaldybėje keičiant senuosius, miestui teks paploninti piniginę ir išmokėti daugiau negu 117 tūkst. Lt išeitinių kompensacijų.

Atėjus naujai miesto tarybai, pasikeitė beveik visa Vilniaus savivaldybės vadovybė. Buvęs meras Raimundas Alekna turėjo nusileisti Artūrui Zuokui, o iš iki šiol dirbusių vicemerų savo pareigas išsaugojo tik vienas – socialdemokratas Romas Adomavičius. Antruoju vicemeru tapo „darbietis“ Jonas Pinskus, dar viena vicemero kėdė kol kas laisva.

Bedarbiams – solidi suma

Pastaruoju metu sostinės meras turėjo net keturis pavaduotojus. Du iš jų – Liberalų ir centro sąjungai (LiCS) priklausantys Gintautas Babravičius ir Stanislovas Šriūbėnas – tapo bedarbiais, nes nebuvo išrinkti į miesto tarybą. Tačiau bent artimiausiu metu vyrai galės solidžiai paatostogauti – jiems ketinama išmokėti trijų mėnesių jų vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę kompensaciją, kuri sieks daugiau negu 13 tūkst. Lt.

Mero patarėjo pareigos tikrai nėra tokios prastos, kad jų atsisakytum“, – prisipažino K.Binkauskas.Ketvirtasis vicemeras Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas Jaroslavas Kaminskis dirbo šiose pareigose vos keturis mėnesius, todėl jam priklausys tik vieno mėnesio išeitinė kompensacija, siekianti apie 4,4 tūkst. Lt. J.Kaminskis pateko ir į naująją tarybą, tačiau bent kol kas jokių pareigų neužima. Postą išsaugojęs R.Adomavičius jokių kompensacijų negaus.

Tik vieno mėnesio išeitine kompensacija galės džiaugtis ir buvęs meras R.Alekna, kadangi jis šiose pareigose išbuvo trumpiau negu vienerius metus. Mero atlyginimas pirmąjį šių metų ketvirtį siekė apie 5260 Lt, tad tiek bus išmokėta ir netekus pareigų.

Mero patarėjai taip pat bus pamaloninti išeitinėmis kompensacijomis. Jų R.Alekna turėjo keturis ir visiems teks sumokėti vieno mėnesio jų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitines išmokas. Vidutinis jų atlyginimas siekė apie 5700 Lt, tad vien patarėjams teks atseikėti beveik 23 tūkst. Lt.

Padirbai mėnesį – gauni išmoką

Vienas mero patarėjų – LLRA atstovas Valdemaras Urbanas į šias pareigas paskirtas tik kovo 7 dieną. Tačiau padirbėjęs vos daugiau negu mėnesį ir jis galės džiaugtis  išeitine išmoka.

Tačiau kai kurie patarėjai kur kas labiau norėtų ne gauti kompensacijas, o neprarasti darbo naujojo mero komandoje. Kęstutis Binkauskas, patarinėjęs Viliui Navickui ir R.Aleknai, neatsisakytų patarti ir meru tapusiam A.Zuokui.

„Mero patarėjo pareigos tikrai nėra tokios prastos, kad jų atsisakytum. O ir įdirbį turiu, projektus norėtųsi tęsti. Bet dabar laukiu savo likimo – piršto, kuris parodys arba į duris, arba į kėdę“, – šypsojosi K.Binkauskas.

Pamalonins ir V.Milėną

Savivaldybės administracijos vadovybė taip pat keičiasi. Buvęs jos direktorius Vytautas Milėnas iš pareigų pasiprašė atleidžiamas pats, kadangi buvo išrinktas naujosios tarybos nariu. Tačiau jis vis tiek turėtų gauti dviejų vidutinių darbo užmokesčių išeitinę kompensaciją, kurį sieks 13,5 tūkst. Lt.

Administracijos direktoriaus pavaduotojai dirbs iki tarybos posėdžio, kuris įvyks kitą trečiadienį, kai bus tvirtinami naujieji pavaduotojai. Pagal įstatymą tiems pavaduotojams, kurie pareigų neišsaugos, per du mėnesius turės būti išmokėtos dviejų mėnesių jų vidutinio darbo užmokesčių dydžio išeitinės išmokos, kurios sieks per 13 tūkst. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min