Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Senoji Klaipėdos valdžia „metama iš barščių“

Tarybos sekretorius liberalas Vidmantas Plečkaitis vakar krovėsi mantą.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Tarybos sekretorius liberalas Vidmantas Plečkaitis vakar krovėsi mantą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos savivaldybėje – permainų ir kraustymosi nuotaikos. Ketvirtadienį politikai susirinko į paskutinį besibaigiančios kadencijos posėdį, o postų neišsaugoję valdininkai jau kraunasi daiktus ir rengiasi atlaisvinti kabinetus savo įpėdiniams.

Dešimtmetį Klaipėdai vadovavęs Rimantas Taraškevičius, priimdamas „15min“ savo darbo kabinete, parodė tris dėžes, kuriose sutilpo visi daiktai – užrašų segtuvai.

„Ką gali žinoti – gal kada nors rašysiu prisiminimus ir tie užrašai pravers“, – svarstė meras, vis dar paniręs į darbo rūpesčius.

Daiktus jau susipakavo dauguma savivaldybės darbuotojų, kurie po balandžio 12-osios, kai vyks pirmasis naujos kadencijos posėdis ir bus išrinktas naujas meras, neteks darbo.

„Išmeta mane iš barščių“, – kaip visada, su humoru kalbėjo tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis, į dėžes jau susidėliojęs beveik visus savo daiktus. Kaip pasisuks jo karjera – neaišku. Pakuotis daiktus baigia ir vicemeras Benas Šimkus, pralaimėjes rinkimus į tarybą. „Tiek čia tų daiktų ir sukaupiau – ne kaži ką“, – teigė jis.

Kartu su politinio pasitikėjimo postų netekusiaisiais darbo nebeturės ir patarėjai. Nuo kitos savaitės, vos patvirtinus naująjį merą, valdžia Klaipėdoje keisis iš esmės.

Klaipėdos mero rinkimai numatyti kitą trečiadienį. Jie didelių staigmenų neturėtų atnešti: mero postas, pagal koalicinę sutartį, pasirašytą devyniolikos politikų, turėtų atitekti liberalui Vytautui Grubliauskui.

Mėnesį  ilsėsis

Dešimtmetį už Klaipėdos vairo stovėjęs R.Taraškevičius teigė, jog ypatingų ceremonijų perduodant postą nėra. „Puikiai prisimenu, kaip man buvo: Eugenijus Gentvilas tiesiog paliko kabineto raktus ir antspaudus. Viskas labai paprastai“, – pasakojo meras.

Užvėręs mero kabineto duris jis ketina mėnesį atsidėti poilsiui – įtemptas darbas ne visada leido kaip reikiant pailsėti.

„Į darbo biržą tikrai nestosiu. Neturiu problemų – grįšiu į savo buvusią darbovietę“, – teigė statybų versle iki politikos sukęsis R.Taraškevičius.

Anot jo, komanda turėtų užtikrinti darbų tęstinumą: atėjęs į mero postą jis pats paveldėjo kai kuriuos projektus iš pirmtako,pavyzdžiui, Jūrininkų prospekto tiesimą. Naujajam merui taip pat teks užbaigti nemažai didžiulių darbų – arenos statybas, Baltijos prospekto rekonstrukciją.

„Su savimi išsinešu didžiausią ir neįkainojamą bagažą – žinias. Tai, ką sukaupiau per tuos dešimt metų, yra sunku išmatuoti“, – „15min“ kalbėjo politikas.

Iš politinės arenos R.Taraškevičius neketina trauktis – naujoje kadencijoje jis dirbs kaip tarybos narys, išliks aktyvus ir visuomeninėje veikloje.

„Stengsiuosi patalkinti naujajai vadovybei, neliksiu nuošaly ir sprendžiant naujojo Klaipėdos muzikinio teatro statybų klausimą“, – atviravo jis.

Trauks į verslą

Vakar savo veiklos ataskaitą pateikė ir ketverius metus savivaldybės administracijai vadovavęs socialdemokratas Aloyzas Každailevičius. Savivaldos rinkimus pralaimėjęs politikas neteks ir šio posto. Teigiama, kad baigęs darbą savivaldybėje jis grįš į įmonę, kurios akcininkas yra, – „Inžinerinius tyrinėjimus“.

Vicemeras B.Šimkus, nebepatekęs į naująją tarybą, ketina pasukti į nuosavą verslą. „Nemanau, kad Lietuvoje negalima verslu užsiimti – jei mano amžiaus žmonės gali, tai jaunimas tuo labiau“, – teigė šiemet septyniasdešimtmetį atšventęs B.Šimkus. Koks tai bus verslas, inžinerinį išsilavinimą turintis politikas neatskleidė.

„Šis darbas man neteikė moralinio malonumo. Daug negerų dalykų mačiau. Čia dirbantys žmonės turi būti pasišventę, nes čia darbas yra su žmonėmis. Reikia daug kalbėtis, deja, ne visi gebėjo išklausyti“, – teigė B.Šimkus.

Keliaus į muziejų

Kaip pasakojo savivaldybės Ūkio skyriaus vedėja Karina Pašilienė, dovanos, kurias miesto vadovai gavo per įvairius vizitus, lieka savivaldybėje. Dalis jų yra eksponuojama prie posėdžių salės, dalis archyvuojama, kita dalis iškeliauja į miesto muziejus.

„Savivaldybė neturi galimybių visas dovanas laikyti – neturime tiek vietos. Todėl dovanojome dalį suvenyrų Jūsų muziejui, kitą – Mažosios Lietuvos istorijos muziejui“, – pasakojo pašnekovė.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus piliavietėje, Frydricho poternoje lankytojams eksponuoja Klaipėdos mero regalijas. Juvelyro Vido Bizausko sukurtas kaklo papuošalas su miesto herbu puošia merus per inauguracijas, iškilmingas ceremonijas.

Muziejaus direktorius Jonas Genys pasakojo, kad yra sukaupta nemažai įdomių eksponatų iš įvairių oficialių vizitų merijoje.

„Galbūt kada kokiai oficialiai progai surengsime parodą – eksponatų turime“, – kalbėjo muziejininkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min